Erol Evgin'den 'Atıl Kadınlar' Açıklaması: 'Ülkenin Yarısı Evde Börek Açıyor'

 > 
2.1bPAYLAŞIM

Sanatçı Erol Evgin, Posta gazetesine açıklamalarda bulundu.Trafik kazalarına, kadına şiddete ve birçok farklı soruna cehaletin sebep olduğunu belirterek; 'Kadınlar bu ülkenin yarısı. Ülkenin yarısı, atıl vaziyette evde börek açıyor, başka da bir şey yapmıyor' ifadelerini kullandı.

Cehaletin yok olması için !içimize kapanarak, çağdaş eğitime yatırım yapma' önerisini sunan Evgin,  Posta gazetesinden Oya Çınar'ın sorularını yanıtladı.

Röportajdan öne çıkan açıklamalardan bir kısmı şu şekilde 👇

Türkiye’de sizi en rahatsız eden şey ne? 

"Cehalet, Türkiye’nin en temel problemi. Cehaleti çözdüğümüz zaman bu topraklarda her şeyi halledebiliriz. Yapılması gereken belli: 15 yıl içimize kapanıp, çağdaş eğitime yatırım yapmak... Cehalet olmasa trafikte binlerce kişi ölmez. Her yaz yüzlerce orman yanmaz. Kadına şiddet biter. Cinsellik sevgiyle buluşur. Kadınlar bu ülkenin yarısı. Ülkenin yarısı, atıl vaziyette evde börek açıyor, başka da bir şey yapmıyor. Bu cehaleti ortadan kaldırırsak ülkeye demokrasi, insan hakları gelir. Ama sırf bu olmasın diye cehalete prim verenler var. “Ben cahil ve okumamış, tahsilsiz kesimin ferasetine (anlayış-sezgi) daha çok güveniyorum” diyerek bazıları maalesef cehaletten besleniyorlar."

'Bir işin içine yalan girmemeli'

Sizi ne öfkelendirir? 

"Kötü niyet ve yalan. Onun dışındaki hatalara toleransım yüksektir. İnsanlara inisiyatif veririm. Hata yaptıklarında kızarsanız insanlar korkar ve bir daha sorumluluk almak istemez. Hataya asla kızmam. Samimiyetle, “Yapamadık” ya da “Düştü kırıldı” denilmeli. Ama işin içine yalan da girmemeli."

Sosyal medya kullanıcılarının bir kısmı Evgin'in sözlerine tepki göstererek kadınlardan özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Bir kısmı ise Evgin'in sözlerine katıldıklarını belirtti 👇

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir