Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erkeklerin Mesai Saatleri İçinde "Seks" Haricinde Düşündüğü 10 Şey

 > 
95PAYLAŞIM

Bilimsel araştırmalar ışığında konuşuyoruz. Erkeklerin ortalama 14 saniyede bir seks düşündüğü çok ciddi (!) bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış bir durum. Bu demek oluyor ki, dakikada 4, 1 saatte 240, 8 saatlik bir mesaide yaklaşık 1900 defa seks düşünüyorlar. Bu kadar çok seks malzemesini nereden bulduklarına başka bir içerikte değinmeyi düşünüyoruz diyerek, asıl konumuza dönelim. Beyinlerinin %10'unu kullanan, bu %10'un da %98'ini sekse tahsis eden erkekler kalan %2'lik boş alan ile ne düşünüyor olabilir onu eğilmek istedik. İşte o %2'lik kısmı oluşturan %100.

Erkekler bu içeriği patronunuza okutmayın, yoksa sizi işten çıkarıp yerinize bir dal parçasını işe almayı düşünebilir.

1. Sevgilisi / eşi

Tamam bu konunun büyük bir kısmını yine seks kapsasa da partneri ile geçirdiği güzel zamanlar, onunla ilgili hoş bir anısı, son tartışmaları, gelecekleri, vb. konulara kafa yorar erkek. Bunu genelde çalışırken de yapabildiği için dışarıdan bakıldığında onu çalışıyor görebilirsiniz. Ama dalgınsa, kendi kendine gülüyorsa, dudakları konuşurmuş gibi hareket ediyorsa, vs. bilin ki sevgilisini düşünüyor, onunla tartışıyor, ona gülüyordur. Yaklaşık %13'lük bir alan kaplar.

2. Sevgilisi yoksa nasıl bulabileceği

Eğer kişimizin sevgilisi yoksa nasıl bulacağına da büyük bir alan ayırır. Çünkü bu konu da direkt seks ile bağlantılıdır. 1 dakikada düşünülen 4 seksli içeriğin biri bu konu etrafında şekillenir. Sevgilisi olsa ona neler yapacağını, ofiste seksin nasıl olabileceğini, romantik ortamlar tasarlama gibi konulara kafa yorar. Yaklaşık %16'lık bir alan kaplar.

3. Ay sonu

Ay başlarında çok küçük bir alan kaplayan bu konu ayın ortasının geçilmesiyle kendine hatırı sayılır bir yer edinir. Kimlerden borç alınabileceği, avans isteme opsiyonları, babadan para tırtıklama yolları gibi konular itinayla düşünülür ve ay sonu gelmeden karara bağlanır. Kredi kartı harcamaları, arkadaşlarla içmeye gitme gibi konular da bu başlık altında düşünülür. Ay başında %0.5-1 ay sonuna doğru yaklaşık %11'lik bir alan kaplar.

4. Sevdiği filmden bir sahne / replik

Akşam izlediği film veya en sevdiği film ya da bir solukta bir sezonunu bitirdiği favori dizisinden sahneler, replikler, aksiyonlar düşünmek için de kendine zaman ve beyin hücresi ayırır erkek. Kendini başrol kahramanını yerine koyar, filmde yapılan bir hatayı kendisinin de yapıp yapmayacağını düşünür, komik sahnelere güler, bunları sosyal medyada paylaşır, vs. Yani bir erkek seksten arta kalan gri hücreleri yine boş işler için kullanmasını iyi bilir. Yaklaşık %8'lik bir alan kaplar.

5. O akşam ne yapacağı

Sadece cuma günleri, 2 saatliğine dışarı çıkabiliyor olsa da bir erkek her gün o günün akşamında ne yapacağını düşünmekten geri durmaz. Kafasında bin bir türlü plan yapıp, işten çıkma saati geldiğinde "aman şimdi kim uğraşacak eve gider dizimi izlerim" diyecektir. Bütün bunları çok iyi bilmesine rağmen mesai saati boyunca yaklaşık %5'lik bir alanı bu konuyu düşünmeye ayırır.

6. İş yerinde huzurunu kaçıran olay / kişi

İş yerinde sevmedi birini, tadını kaçıran bir olayı düşünmek için günün önemli bir bölümünü ayırır erkek. Bu durum olayın üzerinden günler geçtikçe azalır ama olayın ilk günü çok yüksek seviyededir.  Hele mobbinge falan maruz kalıyorsa beyinde kapladığı alan %50'lerin üzerine bile çıkabilir. Ancak rutin gıcıklıkları, Ayşe Hanım'ın ne kadar süslü olduğunu, Mesut'un Merve'ye nasıl da yavşadığını değerlendirmek için elinde mis gibi bir %9 vardır.

7. Adriana Lima / Kate Upton / Scarlett Johansson üçlüsünden biri

Aslında bu konu da seks ile bire bir ilişkilidir ancak yine de ayrı bir başlık altında incelenmeyi hak edecek kadar kendine has bir alanı vardır. Bu üçlüye Mila Kunis, Jennifer Lawrence, Natalie Portman, vb. karakterleri de eklemeniz olası. Karakterler değişebilir ama kapladığı %12'lik alan asla değişmez.

8. Artık.....yapmalıyım

Bir erkek asla yapmayacağı, yapamayacağı şeylere kafa yormaya bayılır. İşte "artık........yapmaya başlamalıyım" kalıbı ile özetlenecek bu durum için gün içinde düşünmeye güzel zaman ayırır. Artık kitap okumalıyım, artık spora başlamalıyım, artık bir sevgili yapmalıyım, artık aileme daha çok vakit ayırmalıyım, artık "Breaking Bad'i" bitirmeliyim, vs. şeklinde özetlenebilecek bir çok artık'ları vardır erkeklerin. Beyinlerinde bunun için ayırdıkları yaklaşık %4'lük bir alanları vardır.

9. Sosyal medya

Ofiste internetsiz gün geçer mi? Eğer sosyal medyaya girebiliyorsa direkt olarak aklındakilere oraya dökerek beyninde nisbi bir boşalma sağlayabilir, ama yok iş yerinde mümkün değilse, aklına gelenleri not etmek, gündeme ilişkin tespitlerini derlemek, vb. işler için beyinden güzel yer alır. Her ne olursa olsun, asgari %11'lik bir alanı internete tahsis etmekte bir beis görmez.

10. İş

Ve haliyle iş için geriye %10 kalır. Yani %98'ini sekse ayırdığı beyninin kalan %2'lik kısmının ancak %10'unu işine verebilmektedir bir erkek. Gerisi size kalmış.

Yemek, tuvalet, vs...

Geri kalan ıvır zıvır %1'i bu alana dahil edebiliriz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cgds.ogn

nası mesai ya bu??? be n eve geldiğimde bile uzaktan bağlanıp dosya takibi yapıyorum... iş yerinde sabah 9 da aldığım çayın soğuduğunu ancak 13:15 de farkediyorum (yemek arasının bitmesine son 15 dk kala) yemekten sonra aldığım çayı tam içiyorum.. haksızlık etmeyeyim...

malcolm_ali

birisi bir erkek tarafından fena şekilde kızdırılmış =P

mrs.queen

Abazalarda aynısını düşünüyomu :D ?

furyzer0

8 çok doğru bir tespit

hope

işlerin yoğunda ne seks düşünürsün nede başka bir şey...

Görüş Bildir