Erkek Rapunzel! Yaklaşık 1 Metre Olan Saçına Aldığı Eleştirilere Rağmen Bebekler Gibi Bakan Ünlü Oyuncu Cristiano Braga

-

Aktör ve model olan 28 yaşındaki Cristano Braga, okulda zorbalık görme korkusuna rağmen bu riski alarak 2012 yılından beri saçını uzatıyor. Yaklaşık olarak 1 metre olan saçını ve Cristiano'nun hikayesini sizler için Dailymail'den derledik...

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/femail/artic...

Cristiano olumsuz yorumları takmamayı öğrendi ve aloe vera, avokado, nane gibi doğal yağlar kullanarak bakımını yaptığı saçlarıyla gurur duyduğunu söyledi.

Cristiano, yaklaşık 1 metre olan saçına rağmen, yıkama süresinin 5 dakika olduğunu ve Küçük Denizkızı' ndaki Ariel ile kıyaslandığını söylüyor.

"Saçımı uzatmaya 2012 yılında başladım. Neden uzattığım konusunda bir açıklamam yok. Aynaya baktım ve uzatmaya karar verdim. Uzun saçı her zaman sevmişimdir."

"Eleştirildiğim zamanlar oldu..."

"İnsanlar beni kadın, korkuluk ve süpürge saçlı olarak çağırıyorlardı, aynı zamanda tuhaf ve çirkin olduğumu söylüyorlardı. Saçımı kesebilirlerdi."

"Şu an çok daha fazla soru alıyorum. En tuhafı ise: Saçım çok parladığı için peruk takıp takmadığımdı."

Cristiano, sokaktayken birisi ona yaklaştığı zaman utandığını söyledi nedeni ise diğer insanların dikkatlerini ona vermesi.  Her ne kadar öyle görünmese de, kendini ortaya çıkarmayı sevmediğini de ekledi.

Cristiano'nun saçları için, kendi saçlarından daha iyi göründüğünü söylüyorlar.

Bu durum, insanların kendilerine olan öz saygılarının ne kadar düşük olduğunu ve bunun üstüne çalışılması gerektiğini ispatladığı için Cristiano'yu şaşırtıyormuş ve insanların, saçları uzun olduğu için cinsiyet değiştirmeyi isteyip istemediğini sorması onu üzüyormuş. Cristiano'ya göre; bu, insanların toplumdan farklı olan yaklaşımları kabul etmediğini gösteriyor.

"Ön yargı, günümüzde en yaygın olan ve yıkılması gereken şey."

" Diğer benzer karakter ve kişiler arasında; İsa, John Lennon, Jared Leto, Axle Rose, Rapunzel ve Ariel'e benzetiliyorum. Başıma gelen ilginç olaylardan biri ise; bir grup işitme engelli insanın bana gelip beden dili kullanarak, ünlü birine benzettikleri için bilinen bir grubun üyesi olup olmadığımı sormalarıydı." 

"Habersiz bir şekilde saçımın fotoğrafını bile çekiyorlar."

Neden saç uzatmaya ilgisi olduğunu bilmeyen Cristiano'nun büyükannesi, yerli atalarından kaynaklandığına inanıyor. Cristiano, oyunculuk kariyerinde şimdilik saçlarını bu uzunlukta tutmak için ajansıyla görüşmeler yapıyor.

"Uzun saç sahibi olmak istememe rağmen, okulda dalga geçmeleri konusunda endişeleniyordum ve utanıyordum."

Büyük büyükannesinin yerli olduğunu ve saçlarının ayaklarına kadar geldiğini söyleyen Cristiano, bunun kültürel bir şey olabileceğini düşünüyor.

"Saçım beni dünyadaki kötü şeylerden koruyormuş gibi geliyor. Daha güçlü ve öz güvenli hissediyorum."

"Bana kalsa saçımı uzatmaya devam ederim ama aktör olduğum için saçımı kestirmem gereken roller olabilir ve ne yazık ki yapmak zorunda kalırım."

Cristiano, saçlarının onun için büyük bir deneyim olduğunu söyledi. Kendisine değer vermeyi ve diğerlerinin ne düşündüğünü umursamamayı saçları sayesinde öğrenmiş.

"Hayatımızı yaşayabilmemiz için zaman çok hızlı geçiyor. Bu yüzden kendimiz için yaşamalı ve ne istiyorsak yapmalıyız."

"Artık çoğu insan saçlarımı havalı bulacak ve kendi saçlarını da uzatmak için ilham kaynakları olacağım. Fakat diğerleri, bir erkeğin bu kadar güzel saçlarının olmasını tuhaf bulacak."

"Saçınızı uzatmak zaman alacak ve insanlar sizi eleştirecek. Fakat bu sizi yıldırmasın. Ne yapmak istiyorsanız yapın. Saç, sizin saçınız; hayat, sizin hayatınız. Mutlu olun."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
buse-dogan14

Hem kızıl hem kıvırcık hayalimdeki saç

merve-yildiz24

ulan onlar ne? vicdansız ne güzel uzatmışsın o saçları. maşallah diyelim de nazar değmesin. yalnız erkekler saçlarını uzatınca o saçlar güzel uzuyor bakımsız bile olsalar (kardeşimden biliyorum) where is the adalet diyorum ben buna. o saçlar o uzunluk o renk muhteşem kere muhteşem

can_can

Saçı çok güzel de yüzüne oturmuyor omuzlarında bıraksa sanki daha iyi

thehoneybadger

15 imden beri kelim, yemin ederim hayalimdeki hareket. BAYILDIM!👏👏👏

aysn_aysn

Saçları çok güzel kesmeye kıyamaz bence.Rengi doğal saçının o saç kesilir mi hiç.

Görüş Bildir