Erdoğan: 'Suikastçı FETÖ'ye Mensup'

 > -

Rus Büyükelçi Karlov'a yönelik suikast için yürütülen soruşturma devam ediyor. Şu ana kadar 11 kişinin gözaltına alındığı suikastla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan da bugün yeni açıklamalarda bulundu. Soruşturmanın birlikte yürütüldüğünü belirten Erdoğan, 'Saldırgan FETÖ terör örgütüne mensuptur, bunu gizlememize gerek yok' dedi. 

Al Jazeera Türk'te yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Erdoğan, ortak basın toplantısında Rus Büyükelçi Karlov'un öldürülmesiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Bağlantıların öncelikli olanı tamamıyla FETÖ'ye mensup olduğudur yani bunu gizlememize filan gerek yok. Yetiştiği yerden tut, iltisaklarına varıncaya kadar onlar bunu gösteriyor. Bundan sonraki süreci de tabii şu anda Rusya'dan da biliyorsunuz gelen soruşturma heyetiyle bizim soruşturma heyetlerimiz birlikte çalışmalarını yürütüyorlar. Birlikte bu çalışmayı yapmak suretiyle de temenni ediyorum ki en kısa zamanda bir neticeye varılacak. Bu kişinin yurt dışındaki bağlantıları nelerdir, buna yönelik de bazı ipuçları var. Şu anda Milli İstihbarat Teşkilatımız, diğer soruşturma birimlerimiz, çalışmalarını sürdürüyor. Nihai neticeyi, neticelendikten sonra açıklayacağız."

Soruşturmaya ilişkin bugün paylaşılan bilgiler için 👇

Karlov'un Öldürülmesine İlişkin Soruşturmada Öne Çıkan 7 Başlık - onedio.com
Karlov'un Öldürülmesine İlişkin Soruşturmada Öne Çıkan 7 Başlık - onedio.com

Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve birçok kişinin dile getirdiği 'saldırgan neden canlı yakalanmadı?' sorusuna da cevap verdi

Cumhurbaşkanı, saldırganın sağ yakalanamaması ile ilgili olarak da "Canlı yakalamak istediğiniz aman, İstanbul'da böyle oldu, bir tanesini canlı yakalayalım dediler oradaki 5 polisi şehit etti. Bu anlık ruh haliyle ilgilidir." dedi.

'El-Bab'ın Halep'le olan yol hattı tamamıyla Özgür Suriye Ordusu ve askerin kontrolü altında'

Erdoğan ayrıca El Bâb'ın TSK ve ÖSO tarafından tamamiyle kuşatıldığını belirtti ve şunları söyledi:

"Akşam saatlerinde Genelkurmay Başkanımızla görüştüm. Şu anda El Bâb tamamıyla Özgür Suriye Ordusu ve askerimiz tarafından kuşatma altındadır. Tabii DEAŞ artık orada son havliyle her türlü yola başvuruyor ve canlı bomba olarak, el yapımı bombalarla her türlü saldırıyı yapıyor. Bu son kısımda tabii maalesef birkaç şehidimiz, yaralılarımız oldu ama artık El-Bab'ın Halep'le olan yol hattı tamamıyla Özgür Suriye Ordusu ve askerin kontrolü altında. Temenni ederim ki El-Bab çok daha uzamadan tamamıyla düşer ve El-Bab'ın kendi insanı, halkı kendi topraklarına yerleşme imkanını bulmuş olur."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FETÖIŞİDİstanbulKemal KılıçdaroğluRecep Tayyip ErdoğanRusyaŞehitSuriyeTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir