Erdoğan'ın Camiler Üzerinden CHP'yi Hedef Almasına Kılıçdaroğlu'ndan Sert Yanıt: 'Alçaklık'

 > 
454PAYLAŞIM

İzmirde camilerden şarkı çaldırılması üzerinden CHP'yi hedef alan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan "Bunların hayallerinde cami minarelerinden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardır" dedi. Erdoğan'ın sözlerine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan sert yanıt geldi. Minarelerden şarkı dinletilmesine parti olarak tepki gösterdiklerini ve suç duyurusunda bulunduklarını anlatan Kılıçdaroğlu, "Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan video yoluyla 137. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katıldı. Erdoğan'ın gündeminde İzmir'de bazı camilerin ses sisteminin sabote edilerek şarkı dinletilmesi de vardı. Erdoğan bu konu üzerinden CHP'yi hedef aldı.

"15 Temmuz'un rövanşını alıyorlar"

Erdoğan şunları kaydetti:

"Ülkenin önüne takoz olmayı, milletin tarihine, kültürüne, değerlerine husumeti, devleti yıpratmayı temel siyaseti haline getiren CHP yine o bildiğimiz çirkin yüzünü sergilemekten geri durmuyor. Ülke ve millet olarak birliğe, beraberliğe, kardeşliğe, dayanışmaya, morale en çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde CHP'nin her aktörü başka bir cephede bozgunculuk, fitne, fesat peşinde koşuyor. İzmir'de camilerin hoparlörlerine sızan alçaklar saygısızca yayınlar yaparken o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe sosyal medyada bu rezilliği aktarıyor. 

15 Temmuz gecesi de sela okunan camilere saldırıp imamları darbeden ezan, bayrak, vatan düşmanı müstevli zihniyet aklınca rövanş alıyor. Bunların hayallerinde cami minarelerinden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardır. Bunu biliyoruz. Şundan emin olsunlar ki bu milletin son ferdinin, son damla kanı da toprağı ıslatmadan o hayallerine kavuşamayacaklardır."

"Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin..."

Erdoğan'ın CHP'ye yönelik ithamına Genel Başkan Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi. Kılıçdaroğlu Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: 

İzmir İl Başkanımız cami minaresinden marş çalınmasını kınadı, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız basın toplantısı düzenledi, provokasyona dikkat çekerek, faillerin bulunmasını istedi...

Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi...

Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!

Neler olmuştu?

Camiden 'Çav Bella' Çalınmasıyla İlgili Paylaşım Yapan Banu Özdemir Tutuklandı - onedio.com
Camiden 'Çav Bella' Çalınmasıyla İlgili Paylaşım Yapan Banu Özdemir Tutuklandı - onedio.com

İzmir'de camilerin merkezi ses sistemine sızılarak, bazı camilerin hoparlörlerinden 'Çav Bella' marşı ile "Yuh Yuh" şarkısı dinletildi. 

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, yapılan müzik yayınını sosyal medya hesabından paylaşan CHP üyesi ve eski İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir tutuklandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir