Görüş Bildir

Erdoğan'ı 'Gollum'a Benzeten Doktor İçin İhraç İstendi

Haberler
> Erdoğan'ı 'Gollum'a Benzeten Doktor İçin İhraç İstendi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ‘hakaret’ gerekçesiyle açılan davaların sayısı her geçen gün artarken, son ‘vaka‘ da Halk Sağlığı Kurumu’nda yaşandı. 

Erdoğan’ın fotoğrafını Facebook hesabından Yüzüklerin Efendisi kitabındaki ‘Gollum’ karakterine benzeten aile hekimi Bilgin Çiftçi hakkında soruşturma başlatıldı.

Gollum soruşturması

Gollum soruşturması

Bilgin Facebook hesabında Yüzüklerin Efendisi kitabında güç yüzüğünün ‘cazibesi’ne kapılarak yabani bir canlıya dönüşen Gollum karakterini Erdoğan’ın fotoğrafıyla birlikte paylaşmış, Erdoğan’ı bu karaktere benzetmişti.

Evrensel’den Eda Yıldırım’ın haberine göre, Halk Sağlığı Kurumu, Bilgin’in kişisel hesabındaki bu paylaşımı temel alıp Gollum karaketerinin ‘özgeçmiş’ine yer vererek  cumhurbaşkanına hakaret soruşturması başlattı.

Gollum ideolojik ve yasaklı da oldu

Gollum ideolojik ve yasaklı da oldu

Bununla da yetinmeyen kurum başkanlığı, Gollum fotoğrafını‘ideolojik ve yasaklı’ ilan etti. Çiftçi’nin devlet memurluğundan çıkarılmasını isteyen kurum, ‘Mesleki ve etik kurallar bakımından Tıbbi Deontoloji Nizammesine uymamak’ suçu‘yaratarak’ Çiftçi’nin mesleki puanını kırma cezası da istedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Beyler burda açık açık golluma hakaret var.Dava açılacaksa golluma hakaretten açılmalı .

Tan

Bence Gollum daha ne istediğini bilen adam... en azından bugün bir şey deyip yarın aksini iddia etmiyor... yüzüktür yüzük... önce yüzük sonra büzük demiyor..... Devamını Gör

Aysel Toykan

hay ağzın bal yiye

Üye_Bükücü

cumhurbaşkanına hakaret etmek kanunla yasaklanmış bişe zaten neyi tartışacazki şimdi

Anarchy

ilahlarına laf etme şunların. hak etmiş bu doktorda milletin kutsalına hakaret edemez zındık. öldürün hatta yakın mnaaaaaaaaaaaaaaaa