Erdoğan Ekotürk Yayınında Konuştu: 'Bahçeli ile Atacağımız Adımlar Var'

 > -

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekotürk TV yayınında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Yerel seçimde ittifak konusu ile ilgili 'Bahçeli ile atacağımız adımlar var' diyen Erdoğan, görevlendirdiği isimlerin MHP ile görüşmeler yaptığını söyledi. 

'Cumhur İttifakı'nın oluşturduğu anlayışı koruyacağız'

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde, MHP ile AKP arasındaki olası ittifak ile ilgili 'Cumhur İttifakı'nın oluşturduğu anlayışı koruyacağız' diyen Erdoğan, "Benim görevlendirdiğim arkadaşlar var, Sayın Bahçeli'nin görevlendirdiği arkadaşlar var, şu anda görüşmelerini yapıyorlar. Bu arada bizim de Sayın Bahçeli ile bir araya gelmek suretiyle atacağımız adımlar var ama henüz somut olarak 'şu şöyle olacak, bu böyle olacak' diye bir şey yok." dedi.

'İstanbul'un tarihi güzelliklerini koruyoruz'

İstanbul'a olan ilgisinin hatırlatılması üzerine "İstanbul'un tarihi güzelliklerini koruyoruz ve istiyoruz ki bunu daha da geliştirelim, artıralım ve bu tarihi dokunmaları elden kaybetmeyelim. Biz şu ana kadar 5 bine yakın ülke genelinde vakıf eserlerimizi ayağa kaldırdık. Bunu niye yapıyoruz? Bunu yapmamızın sebebi, onlar varsa sen varsın. Geçmişi olmayanın geleceği olmaz, biz bunun için de o tarihi eserlerimize sahip çıktık, çıkıyoruz." diyen Erdoğan, gezdiği şehirler içinde kendisine en çok ilham veren şehirlerin başında Budapeşte'nin geldiğini söyledi.

'Bu sene 40 milyon turist gelme durumuyla karşı karşıyayız'

İstanbul'un tarihi eserleri konusunda hassas olduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı, "Bu sene mesela bizim 40 milyonun üzerinde bir turist gelme durumuyla karşı karşıyayız. Bunlar eğer siz bu doneleri ortaya koymazsanız böyle turist buraya çekemezsiniz. Bunlar var olduğu için bu kadar turisti çekebiliyoruz. Az önce söylediğim sadece bu camilerimiz yıkılmayla karşı karşıyaydı, Fatih Camii yıkılmayla karşı karşıyaydı ama bunları hep ele aldık, hamdolsun bu hale getirdik." dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir