Erdoğan'dan Finans Sektörüne Döviz Uyarısı: 'Bunun Bedelini Çok Ağır Ödeyeceksiniz'

 > 
144PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yenikapı'da AKP ve MHP'nin ortak düzenlediği Büyük İstanbul Mitingi'nde konuştu. Erdoğan, geçtiğimiz Cuma günü TL'nin Dolar ve Euro karşısındaki değer kaybıyla ilgili olarak, finans sektörünü "Şunu bilin ki seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğiz." sözleriyle uyardı.

'Bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yenikapı'da düzenlenen Cumhur İttifakı Büyük İstanbul Mitingi'nde konuştu.

Erdoğan, son günlerde dövizde yaşanan hareketlilikle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Ey finans sektörünün içinde olanlar, kalkıp da piyasadan dövizleri toplayıp, 'döviz yükselecek, şöyle, böyle olacak' bu tür provokatif eylemlerin içerisine giriyorsanız bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz." diyerek, "Seçimin arifesinde bu tür eylemlerin (döviz) içerisine girenlere sesleniyorum: Hepinizin kimliğini biliyoruz. Hepinizin neler yaptığını biliyoruz. Şu anda BDDK bazı adımlar attı. Ama şunu bilin ki seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğiz."

"Bizim paramız Türk Lirası. Buna sahip çıkacağız." diyen Erdoğan, birkaç gün önce BDDK ve SPK'nın JP Morgan incelemesini işaret etti.

BDDK ve SPK Harekete Geçti: JP Morgan ve Bankalar Hakkında İnceleme - onedio.com
BDDK ve SPK Harekete Geçti: JP Morgan ve Bankalar Hakkında İnceleme - onedio.com

Sirkeci-Yedikule arasında 8,5 kilometrelik sanat hattı

Erdoğan, mitingde ayrıca İstanbul'la ilgili düşünülen yeni projelerden de bahsetti. 

Sirkeci ile Yedikule arasında 8,5 kilometrelik sanat hattı oluşturacaklarını söyleyen Erdoğan, ayrıca "İstanbul'un kuzeyinde yer alan ormanları, şehrin içerisine almak ve bu doğal yaşamı deniz ile buluşturmak için 20 koridor planladık." dedi.

Biyoteknoloji Vadisi ile 20 bin kişiye istihdam

6 milyar TL maliyetle Tuzla Biyoteknoloji Vadisi'ni kurduklarını söyleyen Erdoğan, "Burada antikordan aşıya, lensten kemoterapi ilacına kadar pek çok ürün üretilecek, 20 bin kişiye istihdam sağlanacak." dedi.

Erdoğan'ın finans sektörüne yönelik sözleri, Yenikapı'daki açıklamalar içinde sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir