Erdoğan: 'Belirlediğimiz Sınırların Dışına Çıkmazlarsa Omuzlarının Üzerinde O Başlar da Kalmayacak'

 > 
47PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'ya gitmek için sınır kapılarına giden sığınmacılarla ilgili olarak "Artık kapılar açılmıştır, dün itibarıyla rakam ciddi manada yükseldi. Şimdi yine telefonlar. Telefon üstüne telefon geliyor. 'Bitti o iş, bu yükten nasibinizi alacaksınız' dedim" ifadesini kullandı. Erdoğan daha sonra AKP İl Danışma Meclisi Toplantısı'da yaptığı konuşmada "Türkiye'nin belirlediği sınırların dışına çıkmazlarsa bir süre sonra omuzlarının üzerinde o başlar da kalmayacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcilerini kabul etti.

"Blöf yaptığımız sanıldı"

Burada gelişmelere ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Erdoğan, şunları söyledi:

"İdlib'de tarihi mücadelenin verildiği dönemde gösterdiğiniz birlik için şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Ülkemizi terörle korkutmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Aylar önce bir açıklama yaptım. Bir yük paylaşımına Batı girmezse kapıları açarız dedim. Blöf yaptığımız sanıldı."

"Dün itibarıyla rakam yükseldi daha da yükselecek"

"Kapıları açınca telefon, telefon üstüne gelmeye başladı, 'Kapıları kapatın' diye. 'Bitti o iş, artık kapılar açılmıştır. Şu anda sizler bu yükten nasibinizi alacaksınız' dedik. Dün itibarıyla rakam yükseldi daha da yükselecek."

"Temenni ederim ki artık bu işi süratle neticeye kavuştururuz"

"Bu akşam Bulgaristan Başbakanı ile bir araya geleceğiz. Şansölye (Angela) Merkel'le bir telefon görüşmesi yapacağız. Yine dörtlü beşli zirve yapalım diyenler var. 5 Mart'ta da Moskova'ya gidip Sayın (Vladimir) Putin ile gelişmeleri değerlendireceğiz. Temenni ederim ki artık ateşkesi veya diğer adımları atar ve bu işi süratle neticeye kavuştururuz."

"2 bin 557 rejim askeri ve yardımcıları etkisiz hale getirildi"

"135 tank, 22 zırhlı araç, 45 top, 44 çok namlulu roketatar, 8 rejim helikopteri, 5 hava savunma rampası, 12 tank savar, 29 uçaksavar, 1 İHA, 7 mühimmat rampası, 9 mühimmat deposu olarak kullanılan bina, 2 uçak, 2 füze rampası ve 2 bin 557 rejim askeri ve yardımcıları etkisiz hale getirildi, öldürüldü. Sizlerden beklentimiz bu mücadeleye kendi alanınızdaki gayretlerinizle destek vermenizdir."

"Omuzlarının üzerinde o başlar da kalmayacak"

Daha sonra Ankara’da AKP İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Erdoğan, burada da Suriye sorunuyla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Erdoğan konuşmasında, "Türkiye'nin belirlediği sınırların dışına çıkmazlarsa bir süre sonra omuzlarının üzerinde o başlar da kalmayacak. Her biri canımızdan birer parça olan askerlerimizin hayatına kastedenleri yerle yeksan etmek boynumuzun borcudur." ifadelerini kullandı.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir