Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan'a 'İşçi Bulamıyorum' Diyen İş İnsanı Sadece Mühendis Arıyormuş

Erdoğan'a 'İşçi Bulamıyorum' Diyen İş İnsanı Sadece Mühendis Arıyormuş

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’te bir fabrika ziyaretinde kendisine “Biz işçi arıyoruz, bulamıyoruz” dediğini aktardığı Ercan Beyi araştırdı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Erdoğan’ın bu görüşmeden sonra işsizlere “Nankör” dediğini hatırlatan Zeyrek, edindiği şu bilgileri paylaştı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Eren Soft isimli şirketin fabrikasında yapmış bu konuşmayı. Şirketin iki ortağından biri Ercan Göğüş. İşçilikten patronluğa geçmiş bir isim. Tam bir başarı hikayesi. 900 çalışanı olan, ihracat yapan bir tekstil işletmesi Eren Soft.'

'Erdoğan‘ın sayıları 10 milyonu aşan işsizlere 'nankör' demesine önayak olan'

'Erdoğan‘ın sayıları 10 milyonu aşan işsizlere 'nankör' demesine önayak olan'

“Türkiye Cumhuriyeti‘nin Cumhurbaşkanı‘nı 'işçi bulamıyoruz' diye bilgilendiren Erdoğan‘ın sayıları 10 milyonu aşan işsizlere 'nankör' demesine önayak olan Ercan Bey’in işçi arayıp aramadığını merak ettim. İnsanların geçim derdine düştüğü, iş bulmak için çalmadık kapı bırakmadığı bir dönemde, bir iş insanının belki de Cumhurbaşkanı’na yaranmak için söylediği bu sözün gerçeği yansıtmadığını biliyordum ama emin olmak istedim” diyen Zeyrek Ercan Göğüş’ü cep telefonundan aradığını söyledi.

“İş için aradığımı söyledim. ‘Burada değil, diğer sanayi bölgesindeki merkezimizde alım var’ yanıtını aldım” diyen Zeyrek, buradan aldığı yeni telefon numarasını da aradığını ve, “İşçi alımımız yok. Sadece mühendis alıyoruz” yanıtı aldığını aktardı.

Zeyrek ayrıca şu bilgileri aktardı:

Zeyrek ayrıca şu bilgileri aktardı:

“Sonra Kariyer.net‘e baktım. 13 Aralık 2021 günü Eren Soft adına açılmış iki iş ilanı vardı. “Endüstri Mühendisi” ilanına 773 kişi bakmış ve 100’den fazla insan başvuru yapmış. Aynı şekilde “Tekstil Mühendisi” ilanına 771 kişi bakmış 100’e yakın insan başvuru yapmış. İlan 11 Ocak‘ta kapanacakmış. Yorumu size bırakıyorum.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
48
21
13
10
5
5
4
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kaan Bey

Gönül konuşmak istiyor, dil çaresiz. Sussam olmuyor, susmasam olmaz. Bıktım artık valla.

kabus

gün gelir devran doner ersoyan mezarin tansu cillerin yani olmali bakisip bakisip hasret giderirainiz 2 mal olarak

Resho

Yaranmak ve yalamak için ne yapacaklarını şaşırdılar. Karaktersizlikte yarış halindeler. Yalan ağızlarına pelesenk olmuş.