Görüş Bildir
Haberler
Engelliler İçin İlk Seks Oyuncağı Tasarlandı! Ellerini Kullanmadan Cinsel İlişki Deneyemi Yaşayabilecekler...

Engelliler İçin İlk Seks Oyuncağı Tasarlandı! Ellerini Kullanmadan Cinsel İlişki Deneyemi Yaşayabilecekler...

Müge Kakşi
31.01.2022 - 21:48

Engelliler için tasarlanan seks oyuncağı 'Cinsiyetsiz Seks Oyuncağı' olma özelliğiyle bir ilk yaşatacak. Kanadalı girişimci Andrew Gurza ve kardeşi Heather Morrison tarafıdan tasarlanan seks oyuncağı özellikle ellerini kullanamayan engelliler için düşünüldü. ‘Bump’n Joystick' adındaki seks oyuncağı ellerini ve çeşitli motor becerilerilerini kullanamayan engelli bireylere orgazm yaşatmayı hedefliyor. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kanadalı girişimci Andrew Gurza ve kardeşi Heather Morrison, önümüzdeki mayıs ayında satışa sunulacak bir ürünle bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. ‘Bump’n Joystick’, ince motor becerilerini ve özellikle ellerini kullanamayan engelliler için tasarlanmış ilk cinsiyetsiz seks oyuncağı. Farklı tüketici kitlelerine ulaşarak pazarlarını büyütmeyi hedefleyen girişimciler, engelliler için tasarlanan seks oyuncakları üzerinde çalışıyor.

Engelliler İçin Seks Oyuncağı

Engelliler İçin Seks Oyuncağı

Bu girişimcilerden biri de kendi ihtiyaçlarından yola çıkarak Bump’n Joystick adlı bir ürünü piyasaya çıkarmaya hazırlanan Andrew Gurza. Gurza, beynin zarar görmesi sonucu oluşan serebral palsinin en ağır formu spastik kuadriplejik sebebiyle el ve kollarını kısıtlı kullanabiliyor. 2018’de seks oyuncakları üreten bir firmanın, test etmesi için kendisine bir cihaz göndermiş: “Ama el becerilerim yüzünden paketi bile açamadım.”

Bu olumsuz tecrübe Andrew Gurza’ya özel değil. Aynı yıl Royal Melbourne Teknoloji Enstitüsü’nde yapılan araştırmada, piyasadaki seks cihazlarının engellilerin, özellikle de el becerileri gelişmemiş olanların ihtiyaçlarını karşılamadığı saptanmış.

İlk Kez Cinsiyetsiz Seks Oyuncağı Olma Özelliği Tanıyor

İlk Kez Cinsiyetsiz Seks Oyuncağı Olma Özelliği Tanıyor

Kişisel tecrübe pazar araştırmasıyla birleşince, Gurza ve kardeşi Heather Morrison, engelliler için Bump’n Joystick’i geliştirmiş. Ürün 1 metre uzunluğunda ve 30 cm çapında bükülebilir bir silindir. Farklı işlevleri olan seks oyuncaklarının alt bölümdeki girişlere takılmasıyla çalışıyor. Bu haliyle de cinsiyetsiz sayılıyor. Andrew Gurza, tek bir ürünle bütün engelleri kaldıramayacağını bilse de genel olarak ellerini kullanamayan insanların seks oyuncakları konusunda sıkıntı yaşadığını belirtiyor.

Bump’n Joystick sarılarak kullanılan 1 metrelik yumuşak silindire takılan seks oyuncaklarıyla çalışıyor.

Bugüne kadar GoFundMe toplamda yaklaşık 230 bin dolar (yaklaşık 3 milyon 100 bin lira) yatırım alan Bump’n Joystick’in 2022 yılında piyasada olması ve 249 dolara (yaklaşık 3 bin 300) satılması bekleniyor. Web sitesinden yapılan açıklamada bazı ülkelerde cihazın sağlık sigortası tarafından karşılanabileceği, cinsel hazzın Dünya Sağlık Örgütü tarafından insan hakları kapsamında ele alındığı belirtiliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
7
4
2
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın