Enfeksiyon İçin Gittiği Doktorda Gözünün İçerisinde Gözyaşıyla Beslenen Dört Tane Arı Olduğunu Öğrenen Talihsiz Kadın

-
Abone ol

Gözünde bir acıyla doktora giden Tayvanlı kadın bunun basit bir göz enfeksiyonu olduğunu düşünürken olayın arkasından tamamen başka bir şey çıkıyor. Haberin detayları için Guardian kaynaklı içeriğimize buyurun.

Kaynak: https://www.theguardian.com/environment/...

He isimli Tayvanlı kadın göz ağrısıyla doktora koşturduğunda tek beklediği basit bir göz enfeksiyonuydu.

29 yaşındaki kadın ve doktoru işin aslını öğrendiğinde ise şok oldu. Tayvanlı kadının gözünün içinde gözyaşlarıyla beslenen 4 tane arı yaşıyordu.

Tayvan'daki Fooyin Üniversite Hastanesi'ndeki doktorlar bu vakanın dünyada ilk olduğunu ve dört arının başarılı bir şekilde gözünden çıkarıldığını belirttiler.

Hastanenin Oftalmoloji Anabilim dalı başkanı Dr. Hung Chi-ting bir konferansta yaptığı konuşma sırasında "Böcek ayağına benzer bir ayak gördüm ve bir seferde zarar vermeden çekip mikroskop altında inceledim." dedi.

CTS haberine göre He aile üyelerinden birisinin mezarındaki otları temizlediği sırada gözüne bir şey kaçıyor. Toprak parçası olduğunu düşünüp yüzünü suyla yıkıyor ancak gece gözü şişmeye başlıyor ve göz kapağında keskin bir batma acısı hissediyor.

Ertesi sabah hastanede, doktor Hung enfeksiyondan şüpheleniyor ancak daha sonra mikroskopla incelendiğinde göz kapağının içinde arıların bacaklarını görüyor. Daha sonra kadının gözüne de arılara da zarar vermeden başarılı bir operasyonla kadını arılardan kurtarıyor.

Halictidae ya da ter arıları olarak bilinen bu arılar insan teriyle besleniyor ve dünyanın her yerinde bulunuyorlar.

Genellikle saldırgan olmayan bu arılar sadece temas halinde sokuyorlar. Doktor Hung basın toplantısında bu arı türünün yuvalarının genellikle dağlarda ve mezar yakınlarında olduğunu söylüyor. Bu sayede de Tayvanlı kadının gözü ile nasıl temas edebildiklerini açıklıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir