En Ufak Bir Ağrıda İlaca Sarılan, İlaçlara Methiyeler Düzen İnsanların 13 Ortak Özelliği

-

Her şeyde olduğu gibi ilaç ve modern tıp söz konusu olduğunda da insanlar ikiye ayrılır: Sürekli ilaç içip ilaç övenler ve hiçbir şekilde ilaç içmemek için büyük bir çaba sarf edenler. Bu iki kutup birbirinden farklı ve ilginç özelliklerle bezenmiştir. 

Modern tıbba ve ufacık kapsüllere gönülden inanları daha yakından tanımaya ne dersiniz? İşte, en ufak bir ağrıda ilaca sarılan, ilaçlara methiyeler düzen insanların 13 ortak özelliği!

1. Öncelikle bu tip insanların buzdolabının yumurta bölümü tamamen ilaçla doludur! Renk renk, desen desen, çeşit çeşit; mide ilacından antidepresana, basur ilacına her şey bulunur.

2. Herhangi bir eczaneye gittiğinizde mütemadiyen köşede oturan bir insan görürsünüz ve aklınızda bir soru: "Kim bu insan?" İşte cevabı burada; ilaç övücü insanlar aynı zamanda eczacı yancısı olmak gibi bir özelliğe sahiptir.

3. Anlasın veya anlamasınlar; aldıkları ilacın prospektüsünü kesinlikle baştan sonra okurlar. Bu onlar adeta bir hobi haline gelmiştir artık.

4. Herhangi bir hastalığı olan herkese "Hangi ilaçları kullanıyorsun?" sorusunu sormaktan asla geri durmazlar! Kullandığınız ilaçları öğrenmek ve kafasında size bir teşhis koymak isterler.

5. En ufak bir ağrıda ilaç içtikleri gibi her an doktora gidip tuhaf testler ve tahliller yaptırmaya oldukça hazırdırlar.

Onlar için doktorun söylemi sorgulanamazdır!!!11!!!!111

6. Bu insanlar için portakal suyu, ıhlamur, nane limon gibi sıradan şifalar hiçbir şekilde söz konusu bile olamaz. Onlar ilaç içilmeden iyi olmak gibi bir ihtimalin olduğuna asla inanmazlar.

7. Hasta olduğunuz zamanlarda size önerdikleri ilaçları zinhar kullanmanızı isterler aksi takdirde hırçınlaşabilme gibi bir özelliğe sahipler. Madem öneriye kulak asmadınız; siz siz olun bu gerçeği kendinize saklayın.

8. Bu tip insanlarda sık sık "Kaynımda da Var Sendromu" görülür. Onlar için hiçbir hastalık yabancı değildir; kayınları da muhakkak o hastalıktan mustarip ve o ameliyatı geçirmiştir.

9. Onların kendilerine göre ritüelleri vardır: Sabahları haftanın günlerine göre tüm hapları koydukları tuhaf ilaç kutusundan enteresan vitaminler almayı eksik etmezler.

10. Onları bu denli ilaçlara bağımlı hale getiren diğer bir özellikleri, elbette ki, canları çok tatlı olmasıdır; en ufak bir ağrı veya sızıya tahammül edemezler.

11. İlaç öven insanlar grubunun çirkef bir özelliği ise sıkça doktor yermeleridir! Sebebi henüz aydınlığa kavuşmasa da kolay kolay doktor beğenmez ve çoğu doktorda laf söyleyecek bir şey bulurlar.

12. Onlar her fırsatta kendi bağışıklık sistemlerini överek adeta bağışıklık sistemlerine derin bir hayranlık duyarlar. Bu kadar ilaç sonucunda o sistem çökmez inşallah ama siz bilirsiniz tabii...

13. Modern tıp ve kimyasal ilaçlar yaşamınızın ayrılmaz bir parçası halini almış olsa da siz siz olun ilaçlarınızı doktor kontrolünde almaya her zaman özen gösterin.

Hiçbir ilaca ihtiyaç duymayacağınız sağlıklı günler dileğiyle...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahunaz

kendimi bildim bileli baş ağrısı hayatıma s.çtı. sadece son 2 sene ilaş bağımlısı oldum. ağrılara karşı tüm drencim yerle bir maalesef. en ufak sızıda ilaca sarılırım.

mehpae

valla Allah kimseyi sağlıkla imtihan etmesin..mümkün olduğunca bitkisel şeylerde çözüm aramak lazım doğa harikalarla dolu şifa dolu aslında..

Gizli Kullanıcı

14. İçeride canını dişine takıp savaşan Lenfosit, Makrofaj, Nötröfil gibi savunma hücrelerine gram güvenleri yoktur.

Görüş Bildir