Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En Mutlu Gününü Yine Yeni Yeniden Yaşamak İçin 10 Yıldır Gelinlik Giyen Kadın: Xiang Junfeng

 > -
Abone ol

Acı dolu geçmişinin gölgesinde yaşamak yerine, her yeni günün kıymetini bilen Xiang Junfeng ile tanışın.

Kendisi Çin'in Shandong bölgesinde bulunan, Jimo kentinde yaşıyor. Daha 18 yaşındayken, bulunduğu köyden kaçırılıp kendisinden yaşça büyük bir adama satılmış. Kendi rızası olmadan evlendirildiği bu adama tam 15 yıl kölelik yaptıktan sonra, bir gün oldukça cesur bir karar vererek evden kaçmış ve Jimo'ya gelmiş.

Junfeng'e yerli kadınlardan biri yardım etmiş. Hatta bir süre sonra da erkek kardeşi Zhu Zhengliang ile de tanıştırmış.

“Ben sadece öfkeli, kötü bir adam tanıyordum. Yeni eşimi tanıyana kadar erkeklerden hep çekindim. O beni kabuğumdan çıkardı ve bana bambaşka davrandı.” şeklinde anlatıyor. Zhengliang ona evlenme teklif ettiğinde inanamamış. Ancak elbette ki teklifi kabul etmiş ve asıl hikayenin başladığı 2004 yılında, çiçeği burnunda yeni çiftimiz evlenmişler.

Şüphesiz ki yaşadığı onca şeyden sonra evlilik Junfeng için çok daha farklı şeyler ifade ediyordu.

“Düğün günüm hayatımın en mutlu günüydü ve hiçbir zaman sona ermesin istedim. İşte o gün sadece her gün gelinlik giymek istediğime değil, dört tane daha gelinlik almaya karar vermiştim.” diye anlatıyor bu çılgınca fikrini.

''Hayatımın en mutlu günü'' diye ifade ettiği düğün gününden sonra 10 yıldır, her gün o mutluluğu sürdürmek için gelinlik giyiyor.

Her mevsim için farklı olmak üzere dört tane gelinliği olan Junfeng, bazen onu ve hikayesini bilmeyen insanların yargılayıcı bakışlarına maruz kalsa da, bunu pek de umursamadığını belirtiyor. Eşi de bunun onu mutlu ettiğini bildiğinden durumdan hiç de rahatsız değilmiş.

Onu tek üzen şey, önceki evliliği nedeniyle, bu evliliğini resmiyete dökememesiymiş. Ancak yerel polis bu konuda Junfeng'e yardım edeceklerini belirtiyor.

Umarız ki, geçmişinin gelecek güzel günleri gölgelemesine izin vermeyen Junfeng ilk evliliğinden en kısa sürede kurtulur ve gelinliğiyle her yeni günü ''en mutlu günü'' yapmaya devam eder.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hugi

haddim değil ama bu kadınların hormonları sadece çaresizlikte ve intikamdamı çalışıyot.

duz_hatun

Hiç kimseyi sallamadan nasıl mutlu oluyorsa öyle davranabilmek. Güzel güzel..

Gizli Kullanıcı

Kadının hikayesi başkaymış.O yüzden nasıl mutluysa öyle olsun.Kime ne zararı var.

ykurnaz

ne kadar garipseniz de hanım ablanın yüzünde ki o gülümseme yetiyor her şeye.

jackjagger

biz daha iki kere giymeye tahammül edemiyoruz. düğünle aynı gün çekiliverse fotolar bizzden azizi yok. ama olmayıverirse iki kere giy çıkar saç yaptır kuaför zengin et saçı ayıkla vs vs. her gün gelinlik giyersen onun ne önemi kalacak ki zaten bi de. iş tulumu olmuştur gelinlik gari o noktada.

Görüş Bildir