Görüş Bildir
Haberler
En Garip ve Kötü 7 Zihin Hastalığı

etiket En Garip ve Kötü 7 Zihin Hastalığı

Emre Bağcı
25.08.2014 - 10:10 Son Güncelleme: 26.08.2014 - 01:13

1. YABANCI AKSAN SENDROMU

1. YABANCI AKSAN SENDROMU

Büyük bir travma felç ve benzeri ağır şeyler geçirdikten sonra psikolojik ya da ağız piskozlar dolayısıyla oluşan hasarın sonunda birisinin kendi dilini yabancı bir aksan da konuşmasıdır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

2. HAYALET UZUV SENDORMU

2. HAYALET UZUV SENDORMU

İnsanlar hastalık ya da sorun yüzünden kesildiğinde geçirdiği o psikolojik üzüntüden sonra kesilmiş organlarını hissetmesidir.

3. WENDİGO RUH HASTALIĞI

3. WENDİGO RUH HASTALIĞI

Bu hastalığı kapmış olan insanlar önünde ne kadar kaynak olursa olsun sonsuza kadar doymaksızın insan eti yemek isterler.

4. CAPGRAS SENDROMU

4. CAPGRAS SENDROMU

Bu sendromu geçirmiş insanlar ilişkide olduğu tanıdıklarının yerini ikizinin ya da makyajla başka birisinin onun yerine geldiğini ve onu öldürmek için bir sürü dolaplar çevirdiğini sanmasıdır.

5. SİNESTEZİ

5. SİNESTEZİ

Hastanın sesleri görmek şekilleri tatmak gibi bazı garip duyu özellikleri olduğunu sanmasıdır.

6. ALİCE in WONDERLAND SENDROMU

6. ALİCE in WONDERLAND SENDROMU

Hastanın etraftaki şekillerin kendisinden büyük ya da küçük görmesi olmayan sesleri işitmesi  zaman kavramında bozulma tat alma duyusunun değişmesidir

7. COTARD'S SENDORMU

7. COTARD'S SENDORMU

Bu sendromu geçiren  insanlar kendisini ölü hissederler ben ölüyüm derler hatta inanmayanlar için intihar edip kendisini öldüren bile olmuştur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
262
84
60
24
23
22
19
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
herjeanger

SİNESTEZİ bir hastalık veya insanların -olmayan şeyleri var sandığı- dandirik bir prikoz değil bir yetenektir. Beynin duyu algısının gelişmiş olmasıyla, sağ ... Devamını Gör

Emre Bağcı

inş cnm yaa :)

Maestro Ego

3 güzelmiş

B .

Güzelmiş derken? :)

Mert Soylu

sinestezi ve alice sendromunu Lsd kullandığınızda da yaşarsınız.mesela sesleri görebilir, dokunduğunuz şeylerin tadını alabilir, ya da renklerin kokusunu ala... Devamını Gör