Görüş Bildir

Emniyetten '515 Haşimi' Operasyonu: 20 Suriyeli Sınır Dışı Edilecek

Anasayfa > Gündem

Adana'da kendilerini '515 Haşimi' olarak tanıtan aşiret grupları arasındaki anlaşmazlık nedeniyle döner bıçakları ve sopalarla sokakta yürüyen Suriyelilerden kimliği belirlenen 20’si gözaltına alındı. Suriyeliler, sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Seyhan ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’nde Suriyeli bir grubun sokakta, ellerinde döner bıçakları ve sopalarla yürüdüğü anlar, yine Suriyeli bir kişi tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerin yayılmasının ardından olayla ilgili haklarında soruşturma başlatılan şüphelilerin tespitine çalışan polis, eşkalleri belirlenen 20 kişiyi gözaltına aldı.

515 Arap Haşimiler Devleti'nin sembolüymüş

515 Arap Haşimiler Devleti'nin sembolüymüş

Olayla ilgili çalışmada şüphelilerin, Suriye’de Arap milliyetçiliğini savunan 5 farklı aşiretin mensuplarından oluşan ve kendilerini '515 Haşimi' olarak tanıtan grupta yer aldığı, aralarında uzun süredir fikir anlaşmazlığı yaşandığı belirlendi. Bazılarının araçlarına yazdığı 515 sayısının da Arap Haşimiler Devleti'nin sembolü olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınan 20 Suriyeli de haklarında yapılan işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Gözaltına alınan 20 Suriyeli de haklarında yapılan işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
50
19
7
3
3
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Bozkurt

Sonra gecenin bir vakti kamyonet kasasında getirip Esenyurt'a bırakırsınız.

timur özer

Göç idaresi suriye yerine esenyurt a bırakıyor olmasın ???

victor shole

El birliğiyle ülkenin anasını ağlattınız. Şu rezilliğe bakın. Sizsiniz bunun sorumlusu siz! Başka hiç kimse değil. Canım vatanım ne hale geldi.

Kahramannn

Ulan 515 Haşimi ne oğlummm Burası Türkiye Cumhuriyeti, Milleti de Türk. Ne haşimisi lan gidin suriye de ırak da yapın bu numaraları. . .

Resho

Kahraman biz bunların olacağını söylediğimizde bize sen de saydırmıyor muydun? Aklın yeni mi başına geldi?