Görüş Bildir

Elon Musk'tan Mars Kolonicilerine Kötü Haber: 'Büyük İhtimalle Öleceksiniz'

Anasayfa > Gündem

SpaceX CEO'su Elon Musk, Kızıl Gezegen'de kurulacak koloni ile ilgili açıklamalarda bulundu. Koloni için yola çıkacak herkesin hayatını kaybedeceğini belirten Musk, projenin 'ihtişamlı' olacağını aktardı. 

i.sozcu.com.tr

Independent Türkçe'nin CNBC'ye dayandırdığı habere göre, Musk, Mars'ta koloni kurma projesine katılacak kişiler için bunun geri dönüşü olmayan bir yolculuk olduğunu söyledi. 'İnsanlar Mars'a (Humans to Mars)' adlı bir video konferansta konuşan Musk şu ifadeleri kullandı:

'Bunun çok zor ve tehlikeli olacağını vurgulamak istiyorum. Zor bir şey ve korkaklara göre değil. Büyük ihtimalle öleceksiniz, çok zor geçecek. Ancak gerçekleşirse epey ihtişamlı olacak.'

Şirketin iyi gelişme kaydettiğini söylen Musk'a göre asıl sorun, Mars'a giden kişileri hayatta tutmak.

Şirketin iyi gelişme kaydettiğini söylen Musk'a göre asıl sorun, Mars'a giden kişileri hayatta tutmak.
cdnuploads.aa.com.tr

ABD'li iş insanı 'Mars'a ulaşmak temel mesele değil. Asıl mesele Mars'a bir üs, kendini idame ettirebilecek bir şehir kurmak. Mars'ta bir yakıt tesisi, Mars Base Alpha adlı bir üs inşa edeceğiz, sonra kendini idame ettirme noktasına geleceğiz' dedi.

Mars'a seyahati gerçekleştirecek Starship'in yeni prototipi ABD'nin Teksas eyaletinde bir kez daha kısa mesafeli fırlatma için test edildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
125
68
40
17
16
15
10
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?