Elmalı Davası'nda Suçlamaların Odağındaki Anne ve Üvey Babanın Avukatı İlk Kez Konuştu!

 > 
9PAYLAŞIM

Türkiye'nin gündemine 'Elmalı Davası' olarak giren cinsel istismar suçlamalarının yer aldığı olayda anne ile üvey babanın avukatı ilk kez konuştu. Dava dosyasındaki bazı raporların görmezden gelindiğini belirterek "Olayın aslının bambaşka olabileceğini unutmamak gerekir" diyen avukat, sosyal medyadaki linç kültürüne de dikkat çekti. 

Antalya’da kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.’nin (10), cinsel istismara uğramasına ilişkin yürütülen davada tutuklu anne Merve Akman ile üvey baba Rahmi Akman’ın 6 ay önce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasının yankıları sürüyor.

“Elmalı Davası” olarak geçtiğimiz günlerde ülke gündemine gelen olayla ilgili suçlanan anne ve üvey babanın avukatı ilk kez konuştu. 

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Avukat İbrahim Şimşek, sosyal medyada dava ile ilgisi olmayan ses kaydı ve mektupların paylaşıldığını belirtti. 

Şimşek, davayı takip eden bazı avukat ve kuruluşların da dosyada yer alan bazı raporları görmezden geldiğini savundu. 

Şimşek'in belirttiğine göre söz konusu raporda çocukların babaanne tarafından manipüle edildiği, ne söylemeleri ve ne çizmeleri gerektiği konusunda yönlendirildiği yazıyor.

Paylaşımlarında sosyal medyadaki 'linç kültürü'ne de değinen Şimşek'in mesajları şöyle 👇

twitter.com

Ayrıca bakınız 👇

Elmalı Davası'nın Odağındaki Çift İlk Kez Konuştu: 'İstismar yok, Babaanne Yönlendiriyor' - onedio.com
Elmalı Davası'nın Odağındaki Çift İlk Kez Konuştu: 'İstismar yok, Babaanne Yönlendiriyor' - onedio.com
Elmalı Davası: İstismar Mağduru Çocukları Babaanneden Ayıran Rapor - onedio.com
Elmalı Davası: İstismar Mağduru Çocukları Babaanneden Ayıran Rapor - onedio.com
Elmalı Davası: 2 Kardeş Devlet Korumasına Alındı - onedio.com
Elmalı Davası: 2 Kardeş Devlet Korumasına Alındı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blondewitch

Gereken yapılır yapılmasına da, bu çocukların psikolojisi ne olacak asıl... :(

threeicedwhiskey

yaaa biz kötü niyetli kadınların iftirasından ve şerrinden korusun bizi dediğimizde bu nasıl zihniyet şu yazdığın yazıya bak yeaaa diye çemkiren dejenere kesim nerde acaba ? klavye delikanlıları sizi. realde görseniz altınıza kaçırırsınız burdan yazın bol keseden am.k

emsalden-misal-olmaz.

yine de suçlu olmasalar bu olay mahkemede olmaz. ama suçun boyutu nedir, çocuklar nasıl bir psikoloji içindeler kim bilir. Öncelik çocukların sağlığı. öte yandan sosyal medyada hiç bir şey bilmeden linç eden bir furyadır gidiyor. Orhan davasında da Siirt'te kıza tecavüz etti diye linç ettiler, paylaşılan bütün o mesajlar yalan olmasına rağmen. kimse umursamadı. suçluydu ama intiharın arkasında ailesinin olduğunu düşünüyorum halaaa. neyse biraz bilinçli linç etmek lazım.

bozok33

Allah kimseyi sosyal medyaya düşürmesin, bilen bilmeyen anlayan anlamayan herkes fikir beyan ediyor

hasyilofficial

İdealistsindir, avukat olmak istersin adalet dağıtmak için. Yıllarca okursun, dirsek çürütürsün. Ne için? Pedofili insanlara öz çocuğunu kiralayan bir ailenin arkasında durmak için... Bu kadar omurgasız onursuz para kazanmak için okumaya da gerek yoktu hani.. yazık

eresbos

Adamın bahsettiği gerizekalılardan birisi de sensin işte. Nerden biliyorsun suçlu olduklarını gözünle gördün mü ya da herhangi bir kanıt var mı elinde. Nasıl bu kadar emin bir şekilde insanları suçlayabiliyorsunuz. Belki gerçekten suçlulardır ama şu an hiçbir şey kanıtlanmamışken sadece ''iddiaya'' bakarak insanları linç etmek sizin gibi cahillerin işi.

Görüş Bildir