El Bâb'da Türk Askerine Saldırı: TSK Suriye Rejimini Sorumlu Tuttu

 > -

Suriye'de Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında El Bâb bölgesinde yürütülen operasyonda Türk askerlerini hedef alan saldırıda 3 asker şehit oldu. Düzenlenen hava saldırısında 10 askerin de yaralandığını açıklayan TSK "Saldırı Rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendiriliyor" açıklamasında bulundu. Saldırı Ankara'yı alarma geçirdi. RTÜK, Başbakanlık tarafından, saldırıya ilişkin yayın yasağı getirildiğini açıkladı... 

Akşam saatlerinde harekât kapsamında yaralanan 7 askerin daha tedavi için Kilis Devlet Hastanesi'ne getirildikleri bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Fırat Kalkanı Harekâtı'nın 93'üncü gününde El Bâb bölgesinde, Türk askerlerine yönelik düzenlenen saldırıda 3 asker şehit oldu, 10 asker yaralandı.

Yaralı askerler Gaziantep ve Kilis'teki hastanelerde tedavi altına alındı.

Gazeteci Metehan Demir sosyal medyadan "Birliğimize rejime ait Albatros uçağıyla saldırıldı" açıklamasında bulunmuştu...

'Suriye rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendiriliyor'

Genelkurmay'ın internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Fırat Kalkanı Harekatında yürütülen operasyonlar kapsamında, 24 Kasım 2016 saat 3:30 sularında, Suriye rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendirilen hava saldırısında, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 10 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personel tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle bölgeden tahliye edilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

TSK'nın bu açıklaması sonrasında Ankara alarma geçti...

Başbakan Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'dan bilgi aldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trabzon programını iptal etti.

Fırat Kalkanı Harekâtı'nda 3 askerin şehit olduğu hava saldırısıyla ilgili Başbakanlık yayın yasağı koydu...

RTÜK, Başbakanlık tarafından, Fırat Kalkanı Harekâtı'nda yaşanan hava saldırısına ilişkin yayın yasağı getirildiğini açıkladı...

7 asker daha yaralandı

Akşam saatlerinde harekâtta görev alan 7 askerin daha yaralandığı ve Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırıldıkları öğrenildi.

Askerlerin El-Bab bölgesinde yaralandıkları ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir