Görüş Bildir

Ekmek ve Sigara Satışlarında Esnafa Yönelik Hareket: Ekmek ve Sigara Artık Marketlerde Satılmayacak mı?

Anasayfa
 > Gündem

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı açıklamalarla küçük esnafa destek çıkacaklarını bildirdi. Gelen zam haberleri sonrası kârdan çok zarara girdiklerini belirten küçük esnafın marketlerle yarışamadıklarını açıklaması üzerine, Başkan Palandöken; gelecek yeni yasal düzenleme ile birlikte zincir marketlerden ekmek ve sigara satışlarının kesileceğini duyurdu. Peki marketlerde artık sigara ve ekmek satılmayacak mı? İşte detaylar...

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, yapılacak yeni düzenleme sonrası zincir marketlerde ekmek ve sigara satışının önüne geçileceğini duyurdu. Küçük esnafı sevindiren haber hakkındaki detaylar merak edilmeye başlandı. Ekmek ve sigara satışında yeni dönem nasıl olacak? İşte detaylar...

Ekmek ve Sigara Satışında Yeni Dönem

Ekmek ve Sigara Satışında Yeni Dönem

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası'nın 27. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada zincir marketlerdeki ekmek ve sigara satışlarında yeni dönem hakkında açıklamalar yaptı.

Genel Kurul’da Mevcut Oda Başkanı ve TESK Başkanı Bendevi Palandöken’nin yanında Özgür Aybaş, Alparslan Aydın ve Ramazan Yalçın başkanlığa aday oldu.

Zincir Marketler Ekmek ve Sigara Satamayacak

Zincir Marketler Ekmek ve Sigara Satamayacak

Palandöken konuşmasında, “Devletin en üst kademesiyle konuşup, bu meselelerin halliyle ilgili de önemli çalışma yaptık. Biliyorsunuz, Meclis'te yasa. Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri sadece bakkallar satacak” ifadelerini kullandı.

Pazar Günleri AVM'ler Kapatılsın

Pazar Günleri AVM'ler Kapatılsın

Palandöken konuşmasının devamında, “Açma kapama saatleri yılladır söylediğimiz şey. Ama maalesef bu pazar günleri AVM'ler ve zincir marketlerin açılmamasıyla ilgili sorunun çözülmemesinin nedeni bu işi yapan insanların tamamının ticaretten menni gibi bir şeydir. Biz sizi o pandemi sürecinde de işyerlerinizi açtırdığımız gibi o dönemde de zincirlerin diğer ürünleri satmamasını temin eden bir arkadaşım” ifadelerini de kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?