Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İçinde Ejderhaların Olduğu 10 Film

Sanat -

1. Hobbit

Yüzüklerin Efendisi serisinin başında ve sonunda gördüğümüz Bilbo amcamızın gençlik yıllarında Gandalf'la ve cücelerle yaptığı hazine avını anlatıyor. Ejderha Smaug ise karşımıza üç filmlik serinin ikinci ve üçüncü filmlerinde çıkmaktadır.

  • Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (2012)(Bunda Ederha yok ama Troll falan var) imdb: 8.0 Fragman

  • Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları (2013) (Bu filmde ejderha var ) imdb: 8.0 Fragman

  • Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (2014) (Bunda da ejderha var ) imdb: 7.6 Fragman

2. Ederhanı Nasıl Eğitirsin (How To Train Your Dragon)

Cressida Cowell ablamızın "How to" diye başlayan serisinin ilk kitabından uyarlanmıştır. Viking köyü olan Berk ile ejderhalar arasındaki savaşın ortasında kalan bir arkadaşlığın hikayesi anlatmaktadır. İki filmi bulunan serinin ayrıca dizisi de bulunmaktadır.

  • How To Train Your Dragon (2010) imdb: 8.2 Fragman

  • How To Train Your Dragon 2(2014) imdb: 8.0 Fragman

3. Ruhların Kaçışı (Spirited Away / Sen To Chihiro No Kamikakushi)

Anime üstadı Miyazaki'nin Oscarlı ve Altın Ayılı filmidir. Chihiro, Babasının yeni işi için taşındıkları kasabada bulunan bir yapıya girmeleri sonucu olaylar başlar. Anne ve babası domuza dönen Chihiro ailesini kurtarmak için maceraya atılır.

Ruhların Kaçışı (2001) imdb: 8.6

Fragman

4. Ejder Yürek (Dragonheart)

Umutlar bağlanmış yeni kralın ölmemesi için ejderha kalbi lazımdır. Ejderha, kalbinin yarısını verir ama yeni kral da babası gibi kötü olmayı seçer.

Dragonheart (1996) imdb: 6.4

Fragman

5. Beowulf

Beowulf, İngilizlerin en eski destanı olarak bilinir. Danimarkalılar, Grendel adlı yaratık tarafından zor zamanlar geçirmektedir. Beowulf, Grendel'le savaşmak için Danimarka'ya gelmesiyle başlar.

Beowulf: Ölümsüz Savaşçı (2007) imdb: 6.3

Fragman

6. Eragon

Christopher Paolini'nin aynı adlı eserinden uyarlanmıştır. Bir çiftçi çocuğun bulduğu taştan ejderha yavrusu çıkmasıyla hayatı değişir.

Eragon (2006) İmdb: 5.1

Fragman

7. Ateş Krallığı (Reign Of Fire)

Günümüz Londra'sında binlerce yıldır uyuyan bir ejderha uyandırılır. Bir anda besin zincirinin tepesine yerleşir.

Ateş Krallığı (2002) imdb: 6.2

Fragman

8. Mulan

Mulan, kökeni 6. yüzyıla dayanan bir Çin efsanesinden uyarlanan animasyon filmdir. Gerçi  Hunları kötü gösterdiği için Türk izleyicilerinden çok eleştiri alsa da uluslararası eleştirmenler ve izleyiciler büyük oranda beğenmiştir. 

Mulan (1998) imdb: 7.5 Fragman

Mulan 2 (2004) imdb: 5.7Fragman

9. Ejder Avcıları (Chasseurs De Dragons / Dragon Hunters)

Farklı yaratıkların yaşadığı bir evrende dayısı için ejderha avcısı arayan bir kızın karşısına iki avcı çıkar. En kötü ejderhayı avlamaya giden kimse sağ salim dönmemiştir. Ve sıra bunlardadır.

Ejder Avcıları (2008) imdb: 6.6

Fragman

10. Zindan Ve Ejderha (Dungeons & Dragons)

Aynı ada sahip masaüstü rol yapma oyunundan esinlenilmiştir. İnsanlara eşitlik vermek isteyen bir kraliçe, krallığını kontrolüne geçirmek isteyen bir büyücü ve ejderhaları kontrol edebilen bir asa... 

Zindan Ve Ejderha (2000) imdb: 3.6

Fragman

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
himura-battousai

Dragonball nerede isminde bile dragon var animesinde de dragon var veya Tales from Earthsea///////gerci tüm hepsini yazmaya kalksan listeye sigmaz

erhan.yorulmaz

Dragonball değilde Tales from Earthsea olabilirdi. :)

gozgoz35

şu zindan ve ejderhadaki kel abiden ne korkardım elinden bişey çıkarır milletin kulağına falan sokardı çocuktuk tabi :D :D

Görüş Bildir