Eğer Siz de Şarj Olan Telefonunuzu Yatağınızda Bırakıyorsanız Bu İçeriği Mutlaka Okumalısınız!

-

Artık dünya nüfusunun çoğunluğunun telefon bağımlısı olduğunu anlamamız için sosyologlara ihtiyacımız kalmadı bile. Sabah kalkar kalkmaz elimize aldığımız akıllı telefonları, gün içinde ister iş ister eğlence için kullanıyor; gece yatarken de baş ucumuzda şarja takıp bırakıyoruz. Peki bu ne kadar tehlikeli farkında mısınız? Sizler için Distractify'dan derledik.

Kaynak: https://www.distractify.com/trending/201...

Facebook üzerindeki resmi hesabından paylaşım yapan ABD'li Newton İtfaiyesi, cep telefonlarımızı gece şarja takarken yatağımızda bırakmanın ne kadar tehlikeli olduğunu açıkladı.

Gece herhangi bir kısa devre oluşması durumunda yatakla temas halindeki şarj kablosu bir yangın çıkmasına sebep olabilir.

Yataklarımızın kolayca alev alabilen malzemelerden yapılmış olduğunu unutmamamız lazım!

Apple'ın uç kısmı sürekli açılan kablolarına herhangi bir çözüm bulamamış olması da tehlikeyi artırıyor.

Diğer markalar için de, ucuz, yan sanayi kablolar kullanıyorsanız, ısınma veya açılma risklerine karşı tedbirli olmalısınız. Güvenilir markalardan aldığınız ya da orijinal şarj kabloları kullanmanız önem taşıyor. 

Gece uyumadan önce cep telefonu veya akıllı cihaz kullanmanın, yangın riskinden başka ciddi zararları da var.

Bilimsel araştırmalara göre, uyumadan hemen önce cep telefonu veya tabletlerini kullanan kişilerin gözüne gelen mavi ışık, uyku düzenlerini etkiliyor. Bu gece uykularını kalitesizleştiriyor ve gündüz uyanık kalmayı zorlaştırıyor.

Tüm bunların yanı sıra, sadece gece uykusu sırasında salgılanan büyüme hormonları adına uyku gençler ve çocuklar için büyük önem taşır.

Büyüme çağındaki çocuk ve gençler için, her gün belirli bir miktar saat uyku uyumamak sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Sonuç olarak hem kendi sağlığınız için hem de etrafınızdaki yaşça küçük bireylere örnek olmak adına, özellikle yatma saatlerine yakın akıllı cihaz kullanımını sınırlandırmanız iyi olacaktır!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
egyptianprincess

Yeri gelmişken şunu söyleyeyim, gece telefonla işim bittiğinde odanın yatağa uzak bir köşesinde şarja bırakıyorum ve sabah alarm çaldığında sırf alarmı kapatmış olmak için bile yataktan çıkmak zorunda kalıyorum. Alarm ertelemeye son

boslafebesi

Bende diyorum bu kız gece nie açmıyor telefonu. Şaka bir yana ama eğer ki benim gibi bi bünyeniz varsa sırf yataktan çıkıp o alarmı kapatmamak için kulaklar sabahları o alarm sesini duymamazlıktan geliyor :))))

emine-koylu

çok iyi yararlı bilgiler

azra_1907

Bazıları ne kadar söylesekte yapmaya devam edecek.😉👌🏻

Görüş Bildir