Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Efsanevi Katil "Karındeşen Jack"in Gerçek Kimliği Ortaya Çıkarılmış Olabilir!

-

1888 yılında Londra'da gerçekleştirdiği cinayetlerle tanınan ancak kimliği hiçbir zaman tespit edilemeyen Karındeşen Jack'in kim olduğu keşfedilmiş olabilir! İşte ayrıntılar:

Kimdir bu Karındeşen Jack?

Karındeşen Jack, 1888 yılında Londra'nın Whitechapel bölgesinde işlediği cinayetlerle tanınan bir seri katildir. Öldürdüğü seks işçisi kadınların organlarını çıkaran ve bunu büyük ustalıkla gerçekleştiren Jack'in bir cerrah olabileceği düşünülmüştür. İki buçuk ay içerisinde işlediği on sekiz cinayetin ardından kayıplara karışan katilin kimliği ise bu güne kadar ortaya çıkarılamamıştır.

Konu hakkındaki ayrıntılı içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

İçindeki Psikopat Ruhu Kadınları Öldürerek Doyuran Bir Cani: Karındeşen Jack - onedio.com
İçindeki Psikopat Ruhu Kadınları Öldürerek Doyuran Bir Cani: Karındeşen Jack - onedio.com

Yazar Patricia Cornwell ise bu sırrı açığa çıkardığını düşünmektedir.

Cornwell'e göre cinayetleri işleyen ve polise yazdığı iddia edilen mektupta kendisini Karındeşen Jack olarak tanıtan katil, dönemin İngiliz-Alman ressamı Walter Sickert'tan başkası değil!

Cornwell, çalışmalarına 2002 yılında kaleme aldığı "Bir Katilin Portresi: Karındeşen Jack" isimli kitapla başladı.

O zamandan bu yana Karındeşen Jack efsanesini aydınlatmak için uğraş veren Cornwell, bu yolda farklı alanlardan pek çok uzmanla iş birliği yaptı. Cornwell'in bu iddiası sanat camiasında, özellikle de sanat eleştirmenleri arasında büyük tartışmalara neden oldu ve kanıtları kimileri yeterli, kimileri ise eksik buldu.

Yazar, topladığı tüm kanıtları "Karındeşen: Walter Sickert'ın Gizli Yaşamı" isimli kitapta ortaya koydu.

Sickert'in çalışmalarında çoğunlukla kadınlar resmediliyor. Ressamın üslubu çıplak kadın tasvirleri ve bulanık fırça kullanımıyla ayırt ediliyor.

Catherine Eddowes, Karındeşen Jack tarafından öldürülen seks işçisi kadınlardan biriydi.

Cornwell, yukarıda gördüğünüz "Putana a Casa" isimli tablo ile Karındeşen Jack'in kurbanı Catherine Eddowes arasındaki benzerliğe dikkat çekiyor.

İkinci bir benzerlik, ressamın 1906 tarihli işi "Le Journal"de karşımıza çıkıyor.

Tablo, boynunda kolye bulunan, uzanmış bir kadını gözler önüne seriyor. Yazara göre bu tablo da Karındeşen Jack'in bir başka kurbanı olan Mary Kelly'nin yatağında ölü hâlde yatarken çekilmiş fotoğrafıyla benzerlik gösteriyor.

Mary Kelly'nin son olarak görüntülendiği fotoğraf, benzerliği açık şekilde ortaya koyuyor.

Cornwell, sözlerini şöyle sürdürüyor:

"Ressamın pek çok tablosu Greenwich'teki kütüphanemde bulunuyor ve onların yanından her geçtiğimde tüylerim ürperiyor. Bu sebeple yüze yakın tabloyu Harvard ve Yale'e bağışladım."

Cornwell, bu iddiayı destekleyen başka kanıtların da bulunduğunu iddia ediyor.

Sickert, karanlık ve belirsiz kadın tasvirlerinin yanında müzikli eğlence mekânlarını tasvir eden tablolarıyla da tanınan bir isim. Cornwell'e göre bu tablolar, ressamın cinayetlerin işlendiği zaman aralığında nerede olduğunu ortaya koyuyor. Çünkü eğlence mekânlarını tasvir eden bu tablolar 1888 yılının Ağustos ve Kasım ayları arasına dayanıyor ve bu da ressamın cinayetlerin gerçekleştiği tarihlerde seks işçisi kadınlarla yakın ilişki içerisinde olduğunu gösteriyor. Tüm bu bilgiler kulağa mantıklı gelse de, Karındeşen Jack'in kimliğini kesin olarak açığa çıkarmıyor. Umuyoruz ilerleyen zamanlarda cinayetlerin üzerindeki perde aralanır ve katilin gerçek kimliğini kesin olarak öğrenebiliriz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

katil demişken eğer fırsatınız olursa polisiye kitabımı okumanızı isterim https://t.co/ExIOqjDsFU konusu linkte sevgiler

marvel_1william

Bana kocası fahişlerle kendisini aldatan bir kadının intikamı daha mantıklı geldi. Sanki bir filmde izlemiştim ama emin olamadım

mrs.karm

olay geçip gitmiş adam gebermiş kafanızı bu kadar yormaya ne gerek var.

mrs.karm

deme öyle yaa şimdi adam acaba gerçekten öldü mü diye kafalarını yoracaklar :D:D

mrs.karm

al işte :D:D

mrs.karm

yaa demek öyle aadjvsafjgvak geçen gün ıssız bir yerden geçtim metalik bir bıçağın çıkardıgı sesi duydum karındeşen Jack Türkiye'de ve peşimde olmasın :d

goofy

kitabın reklamı iyice yapılmış

Gizli Kullanıcı

Düzenli olarak her sene çıkan haberlerden. Katilin, kadın düşkünü İngiltere prensinin doğabilecek gayrimeşru çocuklarını önlemeye çalışan Kraliyet ekibi olabileceği iddiası bile daha mantıklı geldi bana. Yaşandığı döneme damgasını vuran olaylardan bir ressamın etkilenmesinden daha doğal bir şey olamaz, kesin sonuca varmak için yeterli kanıt değil bunlar.

Başlıklar

CinsellikİngiltereKatilkadınlar
Görüş Bildir