Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ebeveynler Dikkat! Facebook Gençler ve Çocuklar İçin Atağa Kalktı, 'Messenger Kids'i Çıkardı

3PAYLAŞIM

Facebook, gençlik ekibini yeniden canlandırmaya hazırlanıyor. Açık konuşmak gerekirse, LOL uygulamasından beklediğini alamayan Facebook, bir değişiklik yapıp Messenger Kids'i (Çocuklar) ortaya çıkardı.

Sosyal medya devlerinin radarında olan gençler ve çocuklar, Facebook için de büyük önem arz ediyor. Facebook, yüz kişiden oluşturduğu 'gençlik ekibi'ni yeniden ayağa kaldırmayı hedefliyor.

Ekibin oluşturduğu 'meme' olarak bilinen LOL, beklenileni veremeyince rafa kaldırıldı.

Aslına bakarsanız, betada beklenen ilgiyi göremeyen LOL, hiçbir zaman yeterli ilgiyi görememişti.

Ekibin gençler ve çocuklar için ortaya çıkardığı yeni bir heyecan da Messenger Kids. Güvenlik ve gizlilik konusunda endişelere yol açsa da, şirketin şu andaki ana odağı Messenger Kids.

Facebook'ta görevli olan bir sözcünün açıklamalarına göre, şirketin gençlik ekibinin, en önemli işletme önceliklerine göre yeniden yapılandırıldığı ve bu ekibin en büyük odağının Messenger Kids olduğu söylendi.

2016'da kurulan ekip, LifeStage adlı bir uygulamayı piyasaya çıkarmış, 2017 yılında da kaldırmıştı.

Duyduğumuza göre Facebook'un gençlere ve çocuklara yönelik daha başka çalışmaları olsa da şimdilik yalnızca Messenger Kids'i biliyoruz. Bakalım neler çıkacak daha piyasaya? :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir