E Yuh Artık! Yabancı Hesaplar ve Haber Kanalları Barış Pınarı Harekâtı İçin Dezenformasyon Yapmaya Doymuyor

-

Yalanlarla masada kazanılmaya çalışılan bu operasyonda dualarımız askerlerimizle...

Bildiğiniz üzere, sınırlarımızın güneyinde bir terör koridoru oluşturulmasını engellemek ve milli güvenliğimize tehdit oluşturan terör örgütlerini etkisiz hale getirmek üzere Fırat'ın doğusuna kara harekâtı başlatıldı.

Yerinden edilmiş Suriyelilerin evlerine ve topraklarına dönüşleri için uygun şartları sağlamanın da amaçlandığı Barış Pınarı Harekâtı'nın 7. gününde 595 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisi verildi.

Operasyonun başlamasıyla birlikte sosyal medyada toplumun önde gelen isimleri, kurumları, kuruluşları ve vatandaşlar Türk ordusuna destek olmak için paylaşımlar yaptı.

Ancak sosyal medyanın sıkıntılı tarafları yine ortaya çıktı. Farklı bölgelerde çekilen eski fotoğrafların süren operasyon sırasında çekildiği iddiaları üzerine Anadolu Ajansı yalanlar ve gerçekler üzerine bir bilgilendirme yaptı.

Terör örgütüne yakın hesapların Suriye iç savaşında yaşanmış olaylarda çekilen kareleri harekâtta gerçekleşmiş gibi yansıtmaya çalıştığını ifade eden Anadolu Ajansı, karşılaştırmalı bir içerik hazırladı.

Manipülasyon ve dezenformasyona dikkat etmemiz gereken bugünlerde hem harekâtı baltalamamak hem de ülke itibarı adına doğru bilgilendirme gerçekten önemli...

Anadolu Ajansı'nın servis ettiği gerçekler için: 👇

Barış Pınarı Harekâtı Sırasında Terör Örgütü Destekçilerinin Sosyal Medyada Yaydığı Manipülatif Fotoğraflar ve Gerçekleri - onedio.com
Barış Pınarı Harekâtı Sırasında Terör Örgütü Destekçilerinin Sosyal Medyada Yaydığı Manipülatif Fotoğraflar ve Gerçekleri - onedio.com

Ve dezenformasyon operasyonun ikinci haftasında da devam ediyor. ABC'nin videosunda Suriye olarak gösterilen yer aslında bir atış poligonu...

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu da terör örgütlerine yakın isimlerin yaydığı kara propaganda videolarının aslında ne olduğunu anlattı.

İkincisini çektiği videoyla tüm dünyaya sesini duyurmaya çalıştı.

Buradan da anlıyoruz ki, söz konusu savaşsa her şeye inanmamak gerekiyor!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tuna-ulka

buna bi bakın kim katil sondaki bijiye dikkat

janset-cataltug

Galiba yapılan bu sahte haberler arasında en garip olanı, TSK’nın Tel Abyad şehir merkezini kontrol altına almasından sonra, ABD askerlerinin de Tel Abyad’a girdiğini iddia etmek için kullanılan fotoda, Arapça, “Tel Abyad 30 km” yazan bir tabelanın yer almasıdır :))

ercy

bkz. dezenformasyon nedir?

xcomso

ahaberin, beyaz tevenin ergenekon tezgahında, gezide, 15 temmuz tiyatırında muhaliflere yaptıklarına şaşırmadınız da elin gavuruna mı şaşırdınız?

fikret-tuprek

15 temmuz tiyatroydu da neden önlerden yerinizi alıp izlemediniz? ergenekon tezgahtı da neden yerinde incelemediniz? gezi sadece ağaç meselesiydi de neden pkk bayrakları açılıp pecelerle yüzlerinizi kapatıp iş yerlerine saldirdiniz? biz sizin gibi iki yüzlü vatan haini şerefsizlere şaşırmıyoruz elin gavuruna mı şaşıracaz?

xcomso

ölenlere tiyatro demedim kurgulayanlara dedim senin gibi "koyunların" tek bildiği bu zaten "vatan haini" de geç.. ulan pekakalılarla gezen senin gibi puştlar değil miydi çıkardınız başımıza recep tayyibin sikimsonik "kürt açılımı" başlatmadı mı bu işleri ? en büyük şerefsiz vatan haini aynada bak görürsün. kömür makarna united.

mrpekman

ABC de Amerika'nın A Haber'i oluyor herhalde.

melis_cankurtaran

abdnin her kanalı akit gibi. tabi çıkıp diyemiyorlar biz tam bir orospu çocuğu devletiz silah ticareti yapmak ve para kazanmak için bunu yapıyoruz o yüzden böyle davranıyorlar.

Görüş Bildir