Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Herkesin Yeni Doğan Çocuğu İçin Ağladığını Düşündüğü Babanın Aslında Neden Ağladığını Duyunca Duygu Dolu Anlar Yaşayacaksınız!

14bPAYLAŞIM

Kristie Perez, deneyimli bir fotoğraf sanatçısı. Ancak bu sefer işler biraz farklı ve şaşkınlık verici. Hamileliği sırasında anne, ağır mide bulantısı, kusma, kilo kaybı ve elektrolik bozukluğu ile ortaya çıkan Hiperemezis Gravidarum ve Preeklampsi'den muzdaripti. Kocası da eşiyle beraber hastanede kalma taraftarıydı ve çift bu anları kaydetmesi için Kristie'yi işe aldı. Ve Kristie harika bir iş çıkardı! 

Fotoğraflar o kadar mükemmel ki, birçok yarışmada birinci olabilecek kapasitede. Ancak Kristie, adamın oğlunu gördüğü için ağladığını söylediğinde ilginç bir cevapla karşılaştı. BoredPanda'dan derlediğimiz bu fotoğraflar size duygu dolu anlar yaşatacak.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/crying-husban...

"Karısını çaresiz bir şekilde 285 günden fazla bir süre boyunca izledi."

"Eşi, Hiperemezis Gravidarum ve Preeklampsi nedeniyle yeterli beslenemedi ve bundan dolayı yaklaşık 30 kilo verdi."

"Hamileliği boyunca sıvı kaybı yüzünden 4 kez hastaneye yatırıldı."

"Yemeklerini evlerinin önünde bulunan bahçesinde yiyebiliyordu. Çünkü en ufak bir kokuyu duyduğu anda hastalanıyordu."

"Aylar boyunca olabildiğince onun yanında oldu ve doğum sırasında da eşine destek olmayı hiç eksik etmedi."

"Ona, oğlunu gördüğünden dolayı ağladığını söylediğimde bana 'Hayır bunun için ağlamıyorum.' cevabını verdi."

Şaşkın bir şekilde ne demek istediğini sorduğumda ise...

Yine ağlamaya başladı ve dedi ki...

"10 ay sonra onun ilk defa gülümsediğini gördüm."

"Beyler, lütfen empati yeteneğinizin farkına varın!"

"Travmatik gebelikleri olan ve hala gülmenin peşinde olan annelerin hepsine ithafen... Kendinizi feda ettiğiniz için ve değerli çocuğunuzu dünyaya getirmeye hazır olduğunuz için teşekkür ederim. Bu elde etmesi kolay bir başarı değil!"

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

Kadının 30 kilo vermiş hali bu mu?

terminator

evet bu

gmzegomez

Dikkatinizi çeken şey o mu?

cengower

Şu sondaki toplumsal mesaja kadar gerçekten güzel bir araklanmış içerikti...

asihancan

bende hemen hemen aynı durumdaydım. eşim 2 düşük 2 dış gebelikten dolayı kürtaj oldu. 1 bebeğimiz 7 aylık doğdu 2 güb dayanabildi. Allah tan ümidimizi hiç kesmedik. şimdi bir oğlumuz oldu oda 8 aylık doğdu şükür yaşıyor şuanda kucağımda gazını çıkartıyorum 10 günlük canavarın. Allah kimseye evlat acısı çektirmesin

corpse-bride

analı babalı buyumeyı nasıp etsın cok dayanmıssınız ben olsam bır ıkı denemeden sonra olmuyor evlatlık alırdım sanırım

erci-e

Rabbim sağlıklı ve hayırlı evlat olmayı nasip etsin inşallah! Kaybettiğiniz evlatlarınız için başınız sağ olsun. Ancak onlar size cennet için şefaatçi olacaklar! “Henüz ergenlik çağına ulaşmamış üç çocuğu ölen her Müslümanı Allah, çocuklara olan rahmet ve şefkati sebebiyle cennete koyar.” (Buhârî, Cenâiz 6, 91; Müslim, Birr 153) "Buluğa ermeden ölen çocuklar, cennette çok canlıdırlar, hareketli balık gibidirler. Onlardan birisi ebeveynini karşılar, elbisesinden tutar, Allah kendisiyle birlikte ebeveynini de cennete koyuncaya kadar bırakmaz.” (Câmiü’s-Sağîr, III/2364)

vemrv

Sağlıkla mutlulukla büyüsün inşlh evladınız ama nacizane bir tavsiye cennet numunesi olan evlatlarımıza şakadan bile olsa canavar demeyelim.

elif08

sağlıkla büyüsüünn acısını göstermesin Rabbim.

corpse-bride

hamileler nelere katlanıyor boyle ya. bu kadınların ıcındekı evlat sevgısını anlamıyorum

logicaldoor

O, doğurmadan önce ve doğurduktan sonra değişen bir duygu durumu aslında. Aynısı babalar için de geçerli. Çocuk sevgisi başka, evlat sevgisi bambaşka...

corpse-bride

bazılarında bu duygu yok umarım dedıgımı anlaybılmıssındır gercı kıme ne anlatıyosam daha toplum bu dedıgımı algılayamıyor kı

vemrv

Nelere katlanıyor hemde.9 ay boyunca olmadık yerlerden olmadık kokular duymak,mide yanmaları,kusmalar,tadı iğrenç olan bir sürü vitaminler,doğum sancıları vs bir sürü zorluk yaşıyorsun.Ama ilk kez kokusunu alınca bu güzel kavuşmaya binlerce kez değer diyorsun.

eminegul-akbulut

Şimdi bu da baba çocuğunun gösterisinde çocuğu yerine hocasının kalçasını videoya çeken de baba. Allah herkese ilki gibi eş nasip etsin .

Görüş Bildir