Görüş Bildir
Haberler
Durex, İyi Bir İlişki İçin Doğru Noktaya Temas Ediyor

Durex, İyi Bir İlişki İçin Doğru Noktaya Temas Ediyor

Onedio Content
13.03.2015 - 11:22 Son Güncelleme: 13.03.2015 - 11:55

Durex, duygusal videosu ile teknolojide yeni bir dönem başlatıyor. 'Yeniden Bağlanmak için Önce Bağlantıyı Kes'

Durex öncülüğünde gerçekleştirilen bir araştırmaya göre çiftlerin yüzde 40’ı, mobil teknolojiler yüzünden seks yapmayı erteliyor. Katılımcı çiftlerin üçte biri ise telefonlarını cevaplamak için sekse ara verdiklerini belirtiyor. Araştırmadaki bulgular ile yola çıkan Durex, duygusal videosu ile teknolojide yeni bir dönem başlatıyor.

İlişki uygulaması Siren Mobil işbirliğinde hayata geçireceği dijital buluşu ile gündeme gelen, dünyanın bir numaralı cinsel sağlık markası Durex, çiftlerin cinsel hayatını tamamıyla değiştirmesi beklenen akıllı telefon teknolojisini açıkladı: “Kapatma” Tuşu. Aşk hayatlarını hareketlendirmek isteyen gönüllü çiftlerin, bu teknolojiyi deneyimledikleri görüntüleri içeren video (http://youtu.be/wpdd2eBvyXM) asıl cevabın çok basit bir işlemde gizli olduğunu gözler önüne seriyor. Yayınlanması ile birlikte sosyal mecralarda büyük ilgi gören video, bu teknolojiyi deneyen gönüllü çiftlerin duygusal yolculuğuna tanıklık ederek, teknolojinin günümüz dünyasını nasıl esir aldığını gösteriyor. Dünyanın bir numaralı prezervatif markası Durex’in öncülüğünde Durham Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen araştırma ise yaygın teknoloji kullanımının, çiftlerin cinsel hayatı üzerindeki olumsuz etkilerini ortaya koyarken, cinsel birlikteliklerin yarıda kesilmesi ve ilişkilerde gerginlikler gibi sonuçlara sebep olduğunu da vurguluyor. Durham Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Cinsellik Merkezi’nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre katılımcıların yüzde 40’ı, akıllı telefon veya tablet gibi teknolojiler yüzünden seks yapmayı erteliyor veya gelen mesajları cevaplamak için cinsel aktiviteyi hızlıca bitirmeye çalışıyor. Bunun yanı sıra katılımcı çiftlerin üçte biri ise telefonlarını cevaplamak için sekse ara verdiklerini doğruluyor.

Özel hayatlarda ve ilişkilerde teknolojinin büyük bir rolü olduğunu vurgulayan Durex Uluslararası Marka Değeri Müdürü Ukonwa Ojo, “Cinsel hayatlarımızı iyileştirmek için teknolojiden nasıl faydalanabileceğimizi araştırırken, en etkili yolun aslında en basit olanı olduğunu gördük. Sayısız uzmanla ve akademisyenle görüştük; pek çok insanla röportaj yaptık ve sonucunda çok basit bir çözüme vardık. Yeniden bağlanmak için önce bağlantıyı kesmek gerekiyor. 28 Mart Dünya Saati etkinliğine yaklaştığımız bu dönemde, kampanya ve filmimize gösterilen ilgi bizi daha da çok teşvik ediyor. Bu kampanyanın, çiftlerin birbirlerine yeniden bağlanmaları için önemli bir adım olacağını umuyoruz” dedi. Projenin uygulanmasında çok önemli bir yere sahip olan Siren Mobil’in CEO’su ve girişimci Susie Lee teknolojinin hiçbir zaman bireysel insan ilişkisinin yerine geçemeyeceğini vurgularken, “Gerçek kimya ancak yakınlaşma sonucu doğar. Hayatlarımızı büyük ölçüde kolaylaştırdığı için teknolojiye ihtiyacımız var. Bu şekilde eski arkadaşlarımızla yeniden iletişime geçebiliyor, daha geniş sosyal gruplara ulaşabiliyor ve yeni insanlarla tanışabiliyoruz. Ancak, yatak odasında akıllı telefonlara ya da tabletlere değil gerçekten birbirimize odaklanmayı öğrenmeliyiz” şeklinde konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın