Dünyayı Güzellik Kurtaracak! Öğrencileri İçin Dağları Tepeleri Aşan Duygu Öğretmen...

 > -

Doğu Anadolu'da kış mevsimi ve kar, özellikle ücra mahallelerde yaşayan insanların hayatını çileye dönüştürüyor.

Kardan kapanan yollar pek çok hikâyeyi de beraberinde getiriyor.

Van'ın Bahçesaray ilçesinde yolu kardan kapanan Altındere Mahallesi'ndeki okulun öğretmeni Duygu Atmış'ın eğitim için yaptığı fedakarlık bunlardan biri. 

Her gün sabah servisle ilçeye 13 kilometre uzaklıktaki okula gitmek için yola çıkan 25 yaşındaki Duygu Atmış, belli bir yere kadar geldikten sonra köylülerin kendisine tahsis ettiği katırla dağları tepeleri aşarak 21 öğrencisi bulunan konteyner okula ulaşıyor...

Bu Duygu Öğretmenin mesleğinde ilk yılı. Görevini hakkıyla yerine getirmek için çaba gösterdiğini belirten Duygu öğretmen, öğrencilerinin eğitim seviyesini yükseltmek için tatil günlerinde bile okula giderek kurs veriyor.

Burası, Van'ın en çok kar alan ilçelerinden biri olan Bahçesaray'ın Altındere Mahallesi...

İlk günlerde minibüsle okula gidip gelen Duygu öğretmen, kar yağışıyla birlikte zorlu bir döneme girdi.

İlçeye 13 kilometre uzaklıktaki mahallenin yolu kardan ulaşıma kapanınca, Duygu Öğretmen yaklaşık 2 kilometrelik yolu yürümek zorunda kaldı.

Adım atmanın bile zor olduğu yolda yürümekte güçlük çeken öğretmene mahalle halkı bir katır ve bir görevli tahsis etmiş.

Servisten indikten sonra katıra binerek karlara bata- çıka, dağları tepeleri aşan Duygu öğretmen, okula yaklaşık 40 dakikada ulaşabiliyor.

'Öğrencilerime öğrettiğim tek kelime bana bütün zorlukları unutturuyor'

Bütün zorluklara rağmen okuldaki 21 öğrenciye bir şeyler öğretmenin kendisini çok mutlu ettiğini vurgulayan Duygu öğretmen şöyle diyor: 

"Hayatımda ilk defa bu kadar soğuk ve kar görüyorum. Katıra ilk defa biniyorum. Bazen katır bile bu yoldan çıkamıyor. Çok zorlu bir yolculuk. Ama 3 yıl önce açılan bu konteyner okulda 12- 13 yaşına gelmiş öğrenciler hala okuma bile bilmiyorlar. Hepsine birinci sınıf müfredatını okutuyorum. Bu öğrencilerime öğrettiğim tek kelime bana bütün zorlukları unutturuyor. Görevimi hakkıyla yerine getirmek istiyorum."

Ülkemizin Duygu öğretmen gibi eğitimcilere ihtiyacı olduğunu belirtip kendisini ayakta alkışlıyoruz 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir