Görüş Bildir
Haberler
Tarihe Damga Vuracak, Sıradışı Yeteneklere Sahip 6 Çocuk

Tarihe Damga Vuracak, Sıradışı Yeteneklere Sahip 6 Çocuk

Kadir
07.01.2014 - 22:55 Son Güncelleme: 25.05.2022 - 12:10

Bazı çocuklar gerçekten sıradışı. Bu sıradışı yetenekler genç yaşta keşfedildiği ve üzerine gidildiği zaman dünyayı değiştirebilecek güce sahipler. İşte hala hayatta olan en sıradışı yeteneklere sahip çocuklardan 7 tanesi.

Kaynak: http://all-that-is-interesting.com/wo...
İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Matematik Dehası: Farell Wu

1. Matematik Dehası: Farell Wu

12 yaşındaki Wu, Business Insider tarafından dünyanın en zeki çocuklarından birisi olarak gösteriliyor. Avustralya'da doğu büyüyen Wu, 2012 Avustralya Matematik Olimpiyatlarında birinci oldu. Hem de tüm soruları doğru yanıtlayarak. 

1 yaşında basit matematik problemleri çözmeyi öğrenen Wu, 3 yaşında hisse senedi alım satımında babasına 'danışmanlık' vermeye başlamış. 

Şu an (12 yaşında), Amerika'da bulunan University of Michigan'da matematik üzerine lisans yapan Wu, mezun olunca yatırım bankacısı ya da dünyanın en iyi matematik ve mühendislik mezunlarının gözde mesleği olan Hedge Fon yöneticisi olmayı düşünüyor.

2. Müzik Dehası: Ryan Wang

2. Müzik Dehası: Ryan Wang

5 Yaşındaki Wang tam bir müzik dehası. Daha bu yıl, dünyanın en prestijli piyano organizasyonlarından birisi olan American Protégé International Piano'da performans sergileyen Wang, 2 yaşındayken gitar çalmaya başlayarak müzik hayatına başlamış.

4 yaşındayken annesi tarafından piyano derslerine götürülen Wang, çok kısa sürede ustalaşmış hatta 18 sayfalık konçertolar bestelemeye başlamış.

Daha sadece 1.5 yıldır piyano çalan Wang'ın adını bir kenara not edin.  İşte aşağıda performansı..

3. Doktor Akrit Jaswal

3. Doktor Akrit Jaswal

Evet doktor. Yukarıda Oprah'la fotoğrafını gördüğünüz 20 yaşındaki Jaswal neredeyse 10 yıldır doktorluk yapıyor!  1 yaşından önce konuşmayı öğrenen, 5 yaşında Shakespeare okumaya başlayan Jaswal daha sonra tıp bilimine merak salıyor. 

7 yaşında yaşadığı yer olan Hindistan'da fakir bir ailenin kızını ameliyat eden Jaswal, 12 yaşında Hindistan'da Tıp Fakültesi'ne gitmeye başlıyor. Şu an Uygulamalı Kimya üzerine doktora yapan Jaswal, hayatını insanlığa yardımcı olacak yeni ilaçlar geliştirmeye adamış gözüküyor.

Aşağıda 7 yaşındayken gerçekleştirdiği operasyondan görüntüleri görebilirsiniz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

4. Mental Matematik Uzmanı Priyanshi Somani

4. Mental Matematik Uzmanı Priyanshi Somani

Prihanshi Somani, 6 yaşından beri mental matematik ile uğraşıyor. Mental matematik nedir diyenler için kısa bir bilgi verelim; çok ama çok büyük sayıların çarpma, karesini alma, karekökünü alma gibi..  

2010 yılında 11 yaşındayken katıldığı dünya mental matematik şampiyonasını kazanan en genç kişi oldu. Bununla da kalmayıp o tarihe kadar tüm sorulara doğru cevap veren tek yarışmacı ünvanını kazandı.

Kompleks matematik denklemlerini saniyeler içerisinde çözebilen, yaşayan hesap makinesi Somani, Pakistan'ın en zengin ailelerinden birisinin kızı.

5. Yazar Christopher Paolini

5. Yazar Christopher Paolini

Paolini'yi Inheretence Cycle olarak dalandırılan Eragon dörtlemesinin yazarı olarak tanıyor olabilirsiniz. Şu an 30 yaşında olan Paolini, ilk kitabı Eragon'u yazdığında 15 yaşındaydı ve kitabı Eragon, hem New York Times Bestseller Yazar oldu hem de kitabının filmi çekildi! 

Şu an 30'lu yaşlarında ve Montana'da yaşıyor.

6. Nükleer Fizikçi Ramon Wilson

6. Nükleer Fizikçi Ramon Wilson

1994 doğumlu Amerikalı Wilson, Nükleer Fizik uzmanı. Her zaman roketlerden ve astronomiden etkilendiğini söyleyen Wilson, henüz 3 yaşındayken periyodik tabloyu 1 hafta içerisinde ezberlemiş. 

14 yaşındayken dünyadaki en genç başarılı nükleer fizyon deneyini gerçekleştiren kişi olma ünvanını kazanan Wilson, o günden beri bilim dünyasında bir çok prestijli ödül kazanmış. 

TED 2013'te yaptığı konuşmada, dünyanın enerji sorununu çözecek küçük yeraltı nükleer reaktörler fikri ile bilim çevresinin takdirini topladı. 

İngilizce bilenler aşağıdan videosunu izleyebilir

Taylor Wilson: My radical plan for small nuclear fission reactors

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bonus: Vücutçu Giuliano Stroe

Bonus: Vücutçu Giuliano Stroe

Stroe, dünyayı değiştirecek bir yeteneğe sahip olmasa da oldukça etkileyici bir çocuk. Köklü bir cimnastik ekolüne sahip Romanya'da yaşayan 10 yaşındaki Stroe, dünyanın en genç vücut geliştiricisi. 2 yaşındayken ağırlık kaldırmaya başlayan Stroe, bir çok Guiness dünya rekoru sahibi.

Youtube aracılığı ile ünlü olan Stroe izlenme rekorları kıran videolarının birinde, ellerinin üzerinde yürürken bacaklarının arasında ağır metal bir top taşıyor.  

Sert bir çocuk gibi gözükse de aslında boş zamanlarında normal çocuklar gibi çizgi film izleyip, oyuncaklarıyla oynuyor. 

Babası asla tek başına antreman yapmadığını her zaman onun yanında olduğunu ve sıkıldığı ya da yorulduğu zaman oyun oynamaya geçtiklerini söylüyor.

Aşağıda ilginç videosunu görebilirsiniz

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
29
22
11
5
4
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
sanane banane

bende 6 yaşında altıma sıçmamayı öğrendim

Fatih UZUN

Ryan Wang fena ya youtubeda bildiğin bütün popüler müziklerin gitar versiyonunu paylaşıyor