Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En Zor Mantık Testi ve Zeka Sorularını Geçebilecek misin?

-

Bu mantık testinde sadece 5 soru var ve iddia ediyoruz bu sorular seni zorlayacak! En zor sorular, zeka bilmeceleri, cevapları ile birlikte seni bekliyor. Sorularımız bu sefer esprili değil ama dünyanın en kolay sorularını da sormadık tabi haliyle. Sorduğumuz zeka sorularını yanıtlarken cevaplarını da görebilirsin.

Kağıdını kalemini hazırla ve bu testten geçebilecek misin öğren!

1. Mezarın başında bir kız ağlıyor. Mezarda yatanın annesi ağlayan kızın annesinin kayın validesi. Mezarda yatan, ağlayan kızın nesi olur?

Yengesi
Anneannesi
Teyzesi
Halası

2.

Kırmızı
Siyah
Beyaz

3. Şekildeki çubukları en alttakinden en üsttekine doğru sırala!

D-G-A-F-C-E-B-H
D-A-F-C-G-E-B-H
D-F-A-C-G-E-B-G
D-F-A-G-C-E-B-H

4.

1.4,9
1,1,36
2,3,6
1.3,12
2,2,9
1,6,6
3,3,4
1,2,18

5. Son soru! Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

a) Aşağıdakilerin hepsi doğrudur.
b) Tüm şıklar yanlıştır.
c) h şıkkı doğrudur.
d) b şıkkı doğrudur.
e) Aşağıdakilerin hepsi doğrudur.
f) Yukarıdakilerin hepsi doğrudur.
g) h şıkkı yanlıştır.
h) Yukarıdakilerin hepsi yanlıştır.

Senden mantık fışkırıyor!

Bu über zor mantık testinde tüm soruları doğru cevapladın.  Seni dünyanın en mantıklı insanı ilan ediyoruz!  Aldığın en küçük kararlarda bile mantığını konuşturuyorsun. Sen ileride çok büyük işler başaracaksın mantıklı insan!

Sen mantıklı değil de duygusalsın!

Mantık ve duygu tarih boyunca hep çatışma içinde olmuştur. Her insanın içinde de bu çatışma az ya da çok yaşanır. Sende bu savaşın kaybedeni mantık! Bu yüzden sen duygusalsın ve hayatını duygularına göre yaşıyorsun, bu şekilde mutlu oluyorsun :) Mutlu olmaya devam et!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-egemen-ekener

1-teyzesi 2-siyah 3-DFAGCEBH 4-error 5-h şıkkı yanlıştır

sabit-karatas

4 ün cevabı 1-6-6

sennedion

1-halası

kuruediz

4.soru hatalı.Anneleri farklıysa peki? Yaşlarıda aynı olabilir sadece ay farkıda büyüklüğü belirler.8 tane kombinasyondan nasıl 2 tane grubuntoplamına geçtin anlayamadım.

sennedion

öyle olduğu belirtilmemiş demek ki senin düşünce tarzın yanlış.

irmak-cigaci

4. soruyu bilemeyenler; CEVAP : Kızların yaşları 2 - 2 - 9 Kızların yaşları çarpımı 36 olduğuna göre çarpımları 36 yapan 3 sayı kombinasyonlarını yazalım; 1 - 1 - 36/ 1- 2 - 18/ 1 - 3 - 12/ 1 - 4 - 9/ 1 - 6 - 6/ 2 - 2 - 9/ 2 - 3 - 6/ 3 - 3 - 4/ Bu kombinasyonlardan başka olmadığı için kızların yaşı bu 8 gruptan biridir. Bu 8 sayı grubundan toplamları aynı olan grupları belirleyelim. Sadece 2 grubun toplamları aynıdır. 2 + 2 + 9 = 13 1 + 6 + 6 = 13 Son olarak en büyük kızım dediği için bu sayılar arasında diğerlerinden daha büyük sayı olması lazım. Sonuç olarak kızların yaşı: 2 - 2 - 9 çıkar. KAYNAK: http://www.sozelmantik.net/2015/08/kizlarin-yasi-sozel-mantik-zeka-sorusu.html

cikolatali-pasta

Sen mantıklı değil de duygusalsın! Sen mantıklı değil de duygusalsın! Mantık ve duygu tarih boyunca hep çatışma içinde olmuştur. Her insanın içinde de bu çatışma az ya da çok yaşanır. Sende bu savaşın kaybedeni mantık! Bu yüzden sen duygusalsın ve hayatını duygularına göre yaşıyorsun, bu şekilde mutlu oluyorsun :) Mutlu olmaya devam et!

zeliha-akman

bütün soruları bildim ama çıkan sonuç sorulardan daha çok şok edici.... ne demek duygusalsınn....

irmak-cigaci

Bütün soruları bilememişsin. Bütün soruları bilince bu çıkıyor; Senden mantık fışkırıyor! Senden mantık fışkırıyor! Bu über zor mantık testinde tüm soruları doğru cevapladın. Seni dünyanın en mantıklı insanı ilan ediyoruz! Aldığın en küçük kararlarda bile mantığını konuşturuyorsun. Sen ileride çok büyük işler başaracaksın mantıklı insan! Bak kendisi de diyor '' tüm soruları doğru cevapladın '' diye. Hem nereden çıkardın hepsini bildiğini? xD

zeliha-akman

hadi yaaa.... dur bi daha yapim bakim :D

Başlıklar

et
Görüş Bildir