Dünya Veterinerler Günü'nde En Sevdiğimiz Dostlarımız İçin Gece Gündüz Çalışan Veterinerlerden Gelen İçten ve Samimi 19 İtiraf

2.2bPAYLAŞIM

2000 yılından bu yana, her sene Nisan ayının son Cumartesi kutlanan Dünya Veterinerler Günü'nde onlardan gelen en içten ve samimi itirafları sizler için BuzzFeed'den derledik. Gelin birlikte bakalım...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/hilarywardle/al...

1. "Siz sormadan söyleyeyim, evet, ellerimizi ineklerin poposuna koyuyoruz."

"Küçük bir hayvan bile olsa, bu bizim eğitimimizin bir parçası. Birçok nedenden dolayı yapıyoruz, ilk başta biraz garip hissettiriyor. Eğer dikkatli olmazsanz, o an inek hareket edebilir ve zarar görebilir. Bu arada inek sizi tekmeleyebilir."

-dogtor_pippathecavie

2. "Kendimizi kucağımızda köpeklerle buluyoruz."

"Bazen müşteriler hayvanlara bakamıyor ya da ameliyattan sonra almaya gelmiyorlar. O an bu hayvanları bir süreliğine eve götürmek çok mantıklı geliyor. Bu yüzden birçok veterinerin evinde tek gözlü ya da üç bacaklı bir hayvanı oluyor."

-aspensvet

3. "Çok saçma sorularla karşılaşıyoruz."

"'Köpeğimi kısırlaştırmak yerine, hadım edebilir misiniz? Daha ucuz olur!' Dişi köpeğinizin testisleri olmadığının farkında mısınız? Bir de şu var, 'Renduvaya köpeğimi de getirmem gerekiyor mu?' yani sizi muayene etmeyeceksek, evet, gerekiyor."-Anonim

4. "Ücretlendirme konusunda bir şey yapamıyoruz ama olabildiğince adil olmaya çalışıyoruz."

"Biliyoruz veteriner ücretleri pahalı olabiliyor, yaptığımız şeyden para almaktan da nefret ediyoruz. Biz de her gün hayvanlara ücretsiz yardım etmek isterdik ama yaşamımızı sürdürmek zorundayız."

-avianandexotic

5. "Çoğu zaman gerektiğinden daha az maliyetle yapıyoruz, bu yüzden siz de hayvanlarınızı ihtiyacı olduğu zaman veterinere götürmelisiniz."

-gnarjar

6. "Hayvanları uyutmak bu işin en ama en zor kısmı."

"Kaybettiğimiz her bir canlı için yas tutuyoruz. Tabii ki ailemizin bir parçası değiller ama sizin hayvanınızı kaybetmeniz kadar biz de üzülüyoruz."-Anonim

7. "Duygularımızı göstermemek için çok uğraşıyoruz."

"En önemli görevimiz onlara iyi bakmak. Eğer ağlamaya başlarsak, bu sizi daha iyi hissettirmez. Ama hepimiz insanız sonuçta."

-drmikemcc

8. "Yaptığımız iş bazen, kariyer planımızı sorgulatıyor."

"Sevgili köpek sahipleri, anal et bezlerinin kokusu bizim de midemizi bulandırıyor. Bulanmasın diye sürekli pratik yapmamız gerekiyor."

-braver_ducky

9. "Isırılıp, çizilebiliyoruz..."

"Kıvranan hayvanlarınızı alıp, arka odaya kan testi ya da diş kontrolü için götürmemiz, çoğu zaman vücudumuzda bir çizik ya da diş iziyle sonuçlanıyor. Biz buna alıştık ama çok da eğlenceli değil."

-tobalromero

10. "Gerçeği sakladığınız zaman anlıyoruz."

-Anonim

11. "Sizi yargılamamak için çok uğraşıyoruz."

"Hayatınızın meşgul olmasını anlıyoruz, bizimki de öyle. Sadece dürüst olun, biz de onlar için en iyisini yapmaya çalışalım."

-cschestnut

12. "Obez hayvanlar gördüğümüz zaman kızmıyoruz."

"Obez olana kadar hayvanınızı beslemeniz, sevgi değil."

 -Anonim

13. "Bazen hayvan sahipleri bizi şoka sokabiliyor."

"Gerçek nedenini saklamaya çalışarak, sırf tatile gitmek için sağlıklı hayvanları getiriyorlar. Acıyı dindirmek için ötenazi yapmak ve öldürmek arasında ciddi bir fark var."

-theartofsketch

14. "İşimiz asla bitmiyor."

"Eve gittiğimiz zaman, karşılaştığımız vakaları düşünüp, araştırma yapmaya devam ediyoruz. Bu yüzden her zaman telefonlarımıza cevap veremeyebiliyoruz."-heresahugscats

15. "Bazen müşterilerimizden duyduklarımızla görevimizin dışına çıkabiliyoruz."

"Bir kişinin, evcil hayvanını incitmesi genelde aile içi şiddetin bir göstergesi oluyor. Eğer insanlar bunu kabul ederse, elimizden geleni yapıp yardım ediyoruz."

-dr

16. "Yaptığınız bazı şeyler bizi istemsizce güldürüyor."

"Yanlışlıkla, köpeğinizi unutup gittiğiniz zaman bunlardan bir tanesi."

-dr

17. "Şikayet etmek garip oluyor."

"Muayene odasına girip, köpeğinizi masanın üzerine bırakıp gitmek yardımcı olmuyor. Ne sorunu olduğunu söylemiyorlar..."

-Anonim

18. "Kısaca işimiz, yoğun, yorucu, duygusal anlamda roller coaster gibi..."

"Bir veterinerin sıradan bir günü çok yoğun geçiyor. Kahve ile devam edip arada bir atıştırıyoruz. 10 dakika oturup karnımızı doyurduğumuz günleri kutluyoruz genelde."

-lauderdalevetspecialists

19. "Ama gün sonunda, sizin gözlerinizdeki minnettarlık ertesi gün devam etmemizi sağlıyor."

"Hasta bir hayvana yardım ettikten sonra, onun sizinle birlikte olduğunu görmek dünyanın en güzel duygusu. Takdir ettiğinizi bilmek daha da güzel: 14 saat çalışmamızı bu sağlıyor."

-devinevet

Biz bu kadar güzel yürekli ve yardımsever olduğunuz için size minnettarız. Dünya Veterinerler Günü'nüz kutlu olsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

ben minnettar olamadim pek .. yardimci olamadilar genelde.. fipli kediyi duzgun teshis konana kadar klinik klinik gezdirdik tonla para harcadik hayvana eziyet oldu, kanser olan kopegimin teshisini bir turlu soylemediler hayvani hergun serum icin veterinere tasidim sin gunlerinde eziyet eder gibi.. ikiside otenaziyle sonuclandi psikolojimiz yerle bir oldu tamam caresi olmayan hastaliklar kabul ama keske soylesenizde hayvani ordan iraya suruklemek yerine rahat ettirmeye calissak.. ahhh ahh

creepy-owl

FIP tanısı koymak zordur. Net olarak sonuç veren bir test yok bildiğim kadarıyla.

can-gumrukcuoglu

pet hayvanlarına da SSK istiyoruz. Ev barınak gibi maşallah :D

askito-muyum-ben

Çok ciddiyim ben de istiyorum aynısını. En azından sokak hayvanlarının -doğru düzgün- tedavisinde sigorta yardımı olsun. Aslında insan tedavisi de aşırı pahalı ama masrafları cebimizden degil sigortadan çıktığı için ruhumuz bile duymuyor.

creepy-owl

10 tane de bizde var =)

Görüş Bildir