Dünya Basınında 'Fırat Kalkanı' Operasyonu

 > -

Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü IŞİD'in temizlenmesi amacıyla başlatılan askeri harekat, ABD, İngiltere, Rusya, Gürcistan ve Ukrayna basınında geniş yer buldu.

Dünya basını Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Cerablus bölgesine başlattığı askeri harekatı 'son dakika gelişmesi' olarak duyurdu.

Tüm Detayları ile TSK'dan Cerablus'a 'Fırat Kalkanı' Harekâtı: Türk Tankları Suriye'de - onedio.com
Tüm Detayları ile TSK'dan Cerablus'a 'Fırat Kalkanı' Harekâtı: Türk Tankları Suriye'de - onedio.com

'Koalisyon güçleri IŞİD'i Suriye sınırından silmek için operasyona girişti'

Reuters haber ajansı haberi son dakika gelişmesi olarak geçerken, 'Türkiye ve ABD'nin liderliğindeki koalisyon güçleri IŞİD'i Suriye sınırından silmek için operasyona girişti' diyerek haberi duyurdu.

'IŞİD temizliği başladı'

Associated Press (AP), haberinde 'Türkiye Suriye sınırındaki kenti IŞİD'den temizlemek için operasyona başladığını ilan etti' ifadesine yer verdi.

'Türkiye Suriye'de IŞİD'e karşı harekât başlattı'

İngiliz yayın kuruluşu BBC, 'Türkiye Suriye'de IŞİD'e karşı harekât başlattı' manşeti attı. BBC, Türk Özel Kuvvetleri'nin ABD'nin başını çektiği hava operasyonunun desteğiyle Suriye'nin içine girdiğini aktardı.

'Türk ordusu IŞİD militanlarını yoğun topçu ateşine tuttu'

Rus Russia Today (RT) yayın organı internet sitesinden duyurduğu haberde, “Türk ordusu, Cerablus’taki IŞİD militanlarını yoğun topçu ateşine tuttu” yazdı. RT, Türk askerinin kasabaya 5 kilometre mesafede olduğunu aktardı.

'Türkiye Suriye sınırını IŞİD'den korumayı amaçlıyor'

CNN International'ın 'son dakika gelişmesi' olarak duyurduğu haberde "Türk yetkililerin yaptığı açıklamaya göre operasyon Türkiye'nin Suriye sınırını IŞİD'den korumayı amaçlıyor" ifadelerini kullandı.

'Türkiye, Suriye'de operasyona başladı'

Ukrayna Haber Ajansı (Ukrinform) sabah erken saatlerde, operasyonu AA'nın İngilizce servisinin twitini kaynak göstererek son dakika olarak duyurdu. "Türkiye, Suriye'de operasyona başladı" başlığı ile verilen haberde, operasyonun Suriye’nin kuzeyinin terör örgütü IŞİD'ten temizlenmesi amacıyla yapıldığı belirtildi.

'Türk hükümeti sınır bölgesindeki tüm terör örgütlerinin temizlemek de kararlı'

İnterpressnews ajansı, "Türkiye Suriye sınırına yakın bölgede IŞİD'e karşı askeri operasyona başlattı" başlıklı haberinde Türk hükümetinin sınır bölgesindeki tüm terör örgütlerinin temizlemek de kararlı olduğu yorumuna ve uluslararası koalisyonun da Ankara'yı desteklediği bilgisine yer verildi.

AA, CNN Türk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir