Düğün Hazırlığı Yapan Gelinlere Güzelliklerini Öne Çıkaracak Öneriler

79PAYLAŞIM

Çocukluktan beri hayal edilen o gün geldi. Tabii ki herkesin gözü sizde olacak. Bu yüzden tercih edebileceğiniz bazı önerileri sizlerle paylaştık. Şimdiden mutluluklar...

Düğün denilince gelinlerin aklına ilk takılan şey tabii ki gelinlik.

Düğününüzde giyebileceğiniz birçok farklı gelinlik formu ve sayısız model mevcut.

Peki gelinlik seçerken hangi adımları takip etmeli?

1. Öncelikle telefonunuzda ya da bilgisayarınızda yaptığınız araştırmaları kaydedecek bir galeri dosyası oluşturun.

Eğer Instagram kullanıyorsanız kaydettiğiniz paylaşımları kolayca bulabilmek için gelinlik, çiçek, ayakkabı ve gerekli diğer ürünler için ayrı koleksiyonlar oluşturun. Her birini ilgili koleksiyona kaydedin.

2. Biraz araştırma yapın.

Instagram, Twitter gibi uygulamalardan gelinlik modellerini takip edin ve farklı formlarda beğendiğiniz gelinlik modellerini kaydedin. Silinebilme ihtimaline karşı ekran görüntüsü alarak telefonunuzda oluşturduğunuz dosyaya kaydetmeniz çok daha iyi olacaktır.

3. Ardından gelinlik mağazalarından randevu alın ve farklı formlarda beğendiğiniz modellere benzer gelinlikler deneyin.

Gelinlik bakmaya hafta sonları kalabalık arttığından dolayı imkanınız varsa hafta içi gitmeye çalışın. Uygun fiyatlı olandan pahalı olan mağazalara doğru bir rota çizin.

Burada önemli olan vücudunuza uygun olan modeli seçebilmek ve fiyatları az çok anlayabilmek. Farklı formlarda denediğiniz gelinliklerden vücudunuzda en güzel duranına karar verin ve bundan sonraki araştırmalarınızda bu formlardaki gelinliklere bakın.

4. Aldığınız fiyatlar ve diğer harcamalarınızı baz alarak bir bütçe hazırlayın.

Topladığınız tüm verileri bir araya getirin ve bütçenizi aşan gelinlikleri eleyin. 

İlk denediğiniz modellerde bütçenize uygun beğendiğiniz bir model varsa fazla düşünmeden gidip alın. Daha fazla bakarak sadece aklınızı karıştırırsınız. Ancak çok da içinize sinen bir model bulamadıysanız yalnızca karar verdiğiniz formdaki gelinlik modellerine bakın. Artık firmalar neredeyse tüm modellerini internet üzerinden yayınlıyor. Hazır gelinliklerde uygun bir seçim yapamadıysanız önerilen bir moda evinde diktirebilirsiniz.

5.Eğer kollarınız kalın, çok zayıf veya lekeliyse kolları kapalı olan modeller tercih edin.

Ancak çok sıcak olan bölgelerde kol detaylı gelinlikler rahatsızlık hissine yol açabilir. Burada mekanın atmosferine göre seçim yapabilirsiniz.

Dekolteleri kapatmak için gelinliğinize uygun pelerin ve kapatıcı detaylar isteyin.

6. Ancak eklenen kol gibi detayların ve özellikle gelinliğin üst kısmının bedeninize tam oturuyor olmasına dikkat edin.

7. Düğüne kadar kilo alıp verme ihtimaline karşı gelinliklerinizin arkasını ipli yani bağcıklı tercih edebilirsiniz. Böylece ip sayesinde gelinliğinizi daraltıp genişletebilirsiniz.

Gelinliğinizi düğünden en az 2 - 3 ay öncesinde bakmaya başlamanız oluşacak herhangi bir şanssızlığa karşı size zaman verecektir.

Duvağınızı seçerken gelinliğinizi tamamlamasına ve gelinliğinizin önüne geçmemesine dikkat edin.

Kumaş, dantel ve şekil uyumsuzlukları gelinliğinizin olduğundan karmaşık görünmesine neden olur. Bu yüzden daha sade ve gelinliğinize uygun duvak seçmek de en az gelinlik seçmek kadar önemlidir.

Gelinlik seçimi bittiyse sıra geri kalanlarda:

8. Rahat bir ayakkabı tercih edin.

Eğer boyunuz uzunsa kısa topuklu ayakkabılar, kısaysa platform ayakkabılar tercihiniz olabilir.Düğününüzde kullanacağınız belki de en önemli şey ayakkabınız. Tüm gün onlarla oradan oraya koşturacaksınız. Eğer yüksek topuklu bir ayakkabı giyecekseniz, yorulduğunuzda değiştireceğiniz rahat bir ayakkabı da kurtarıcınız olacaktır. 

Gelinlik gibi beğendiğiniz ayakkabı modellerini de kaydederek ayakkabı yapan esnaflara yaptırabilirsiniz. Daha uygun fiyata alabileceğiniz ve sonra da kullanabileceğiniz ayakkabıların tercih edebilirsiniz.

9. Gelinliğiniz ve düğün mekanı, saç modeli seçiminde önemli.

Gelinliğinizin modeline göre daha ağır, doğal; toplu ya da açık modelleri tercih edin. Üst kısmı kapalı bir gelinliğiniz varsa toplu, sade bir gelinlik için açık saç modellerine göz gezdirin. Topuz kısmını ve saçınızın yüksekliğini eşinizin boyuna göre ayarlamayı unutmayın. 

Saçınızı boyatacaksanız rengin oturması için bir ay önceden boya işlemini bitirin. Kuaför randevularınızı mutlaka provalı ayarlayın ve düğünden önceki bir zamanda prova yaparak saç modelinizi ve kuaförünüzü netleştirin. Gideceğiniz kuaförün sosyal medya hesaplarından onlara güvenip güvenemeyeceğinizi az çok anlayabilirsiniz.

10. Makyajınız doğal olsun.

Pek konuşulmasa da makyajınız düğününün aslında en önemli seçimidir. Aşırı ağır ve koyu makyajlar güzelliğinizin önüne geçecektir. Makyajı yapacak kişinin önceki işlerini görün ve imkan varsa prova yapılmasını isteyin.

11. Gelin buketi ve saç aksesuarını gelinliğinizin modeline ve boyunuza göre ayarlayın.

Gelinliğinizin modeline göre soft renklerde gelin buketi ve saç aksesuarı yaptırabilirsiniz. Çok gösterişli bir gelinlikse bu renkler uyum sağlamayabilir. Eşiniz için yaka çiçeğini de unutmayın.

Uzun boyluysanız çiçeğinizden sarkan ip v.b şeyleri göğüs kısmından dizinizin üzerine kadar uzun tutabilirsiniz ancak kısa boyluysanız hiç kullanmamanız ya da kısa tutmanız daha iyi olacaktır.

Saç aksesuarınızı da eşinizin boyunu geçmeyecek yükseklikte satın alabilirsiniz.

12. Hazırda bir elbise bulundurun.

Evden çıkma sırasında, kuaförde ve düğün sonrasında giyebileceğiniz beyaz veya açık renklerde bir elbise alın. Düğün sırasında da gelinliğinizde oluşabilecek herhangi bir kazaya karşı gelin odasında hazır bulunması kendinizi güvende hissettirecektir.

13. Son olarak doğru nedime seçmeyi unutmayın. 😊

Nedimeniz sizi tüm olumsuzluklardan uzak tutup açlığınızı unutmamanızı sağlayacak biri olmalı. Ne olursa olsun hep gülün ve sizin gününüz olduğunu unutmayın.

Daha fazla öneri için yorumlarda buluşalım. 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vietnams

Bence hepsi birbirine benziyo. Boşuna uğraşıyosunuz. :)

Görüş Bildir