Down Sendromlu Oğlu Evde Yalnız Kaldığı İçin Ağlayan Hastanın Yüzünü Güldüren Güzel Yürekli Doktorlarımız

1.3bPAYLAŞIM

Dünya güzel yürekli insanların hatırına dönüyor arkadaşlar!

Genetik bir farklılık, bir kromozom anomalisi olan Down Sendromu, en basit tanımıyla çocuğunuzun vücudundaki hücrelerin 46 yerine fazladan bir kromozoma, yani 47 kromozoma sahip olmasıdır.

İnsan vücudunu oluşturan kromozomların 23 tanesi anneden, 23 tanesi babadan gelmektedir; Down Sendromu'nda ise 21. kromozom iki değil, üç ade olmaktadır. Bunun sonucunda da toplam kromozom sayısı 46 değil, 47 olmaktadır.

Tedavi edilmesi gereken bir hastalık değil, genetik bir farklılık olan Down Sendromu'nu tabii ki en çok yaşayan anne ve babalar bilirler...

Her ne kadar günümüzde artık çok iyi biliniyor olsa da, Down Sendromlu çocukların anne ve babaları büyük bir kaygıyla yaşıyorlar. Onların ardından neler olacağı her zaman kafalarında bir soru işareti olarak kalıyor.

Twitter'ın fenomen doktorlarından Kardiyobey bunun ne demek olduğunu, Down Sendromu olan bir çocuğun babasının hasta olmasına rağmen neler hissettiğini aktardı.

Kalp krizi ile anjiyoya alınan hasta ama kendisi bir baba... Yıllar önce vefat eden eşinin ardından oğluyla yalnız kalmış ve onu merak ediyor, taburcu olup evine dönmek istiyor. Kalp kriziyle acil servise gelen bir hastadan bahsediyoruz...

Ama bizim çok güzel yürekli doktorlarımız, tıp çalışanlarımız var! O baba ile oğlu buluşturdular ve iyiliğin aslında bu kadar basit olmasına rağmen yaşanan sevincin büyüklüğünü gösterdiler.

Tabii ki çok güzel tepkiler aldılar!

Ne diyelim? İyi ki varsınız güzel yürekli insanlar!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mete-ama-han

A D A M

silverballer

kalp doktoru olduğu belli

r2d2

Kimse yorum atmamış bari ben aklından geçiren olur diye şöyle yazayım.. doktor kendi yaptığı iyiliği reklam etmemiş aslında, Gerçekte burada bahsettiği Down sendromlu bir çocuğa sahip babanın anjiyo esnasında "beni hemen gönderin çocuğum yalnız" demesi.. Babalık böyle bir şey işte.

Görüş Bildir