Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Down Sendromlu Kızının Düğününde Ona Mektup Yazan Bu Baba Gözlerinizi Yaşartacak

 > -

Düşüncelerini tüm dünyayla paylaşan duygusal baba Paul Daugherty, Down sendromlu çocuklara sahip ailelere umut vermeyi amaçladığını söylüyor.

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/stephaniemcneal/...

Bir baba, 10 yıllık erkek arkadaşıyla evlenen, 25 yaşındaki down sendromlu kızının düğün gününde, güzel bir mektup yazıyor.

Paul Daugherty'nin, kızı Jillian'ı büyütürkenki anılarını yazdığı ''An Uncomplicated Life'' adında bir kitabı var ve the Cincinnati Enquirer gazetesi için uzun zamandır spor köşe yazarlığı yapıyor.

Kızı hakkında hem kitap hem de The Mighty sitesi için bir mektup yazmaya karar veriyor; amacı ise down sendromu teşhisiyle yüzleşmiş diğer ailelere umut aşılamak.

''Bu durumdaki insanların umuda ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.'' diyor Paul.

Paul yazısında, kızının düğün gününde Ryan Mavriplis'e ne kadar güzel baktığından ve bir baba olarak, bu anın onun için ne kadar değerli olduğundan bahsediyor:

Şu anda yukarıdasın. Annen ve nedimelerinle birlikte son hazırlıklarını yapıyorsun. Saçın ince boynunun üzerinde nasıl da güzel toplanmış. Işıltılarla dolu, ''Benim mücevherim'' dediğin gelinliğin, pencereye vuran her gün ışığını kendine hayran bırakıyor. Makyajın, hele o kırmızı rujun, doğduğun günden bu yana büyüyen güzelliğini daha da artırıyor. Gülüşün çiçek açıyor ve sonsuzluğa uzanıyor...

Ben dışarıda, pencerenin hemen altında duruyorum. Biz, umutların ve hayallerin tatlı bir noktada kesiştiği bu gibi anlar için yaşıyoruz. Hayal ettiğimiz her şey gerçekleştiğinde ve en sonunda mükemmel bir berraklığa ulaştığında... Mutluluk mümkündür. Bunu şimdi anlıyorum; burada pencerenin altında dikilmişken.

Paul kızının düğünün, onun için her zaman hayal ettiklerinin farkına vardığı gün olduğunu yazıyor: Ki bu da her çocuk gibi onun da gayet normal bir sosyal hayatı olduğu.

Sana, asla yapamazsın denilen şeyleri hatırlıyor musun Jills? İki tekerlekli bisiklet süremez, spor yapamazdın. Üniversiteye gidemezdin. Hatta kesinlikle evlenemezdin. Şimdi kendine bir bak...

Sen tanıdığım en güzel insansın. Empati ve sempatiyle dolu bir hayatı yaşamayı becerebilen biri, herhangi bir gündem ya da kurnazlık olmadan yaşayan biri ve hepimizin tanımak istediği biri. Olduğun kişi sayesinde işe yaradı her şey.

Paul yazısını, kızının her türlü zorluğa göğüs gerebileceğinden emin olduğunu söyleyerek bitiriyor:

On yıl önce, takım elbise giymiş, elinde bir orkide buketi olan genç bir adam kapımıza geldi ve dedi ki : '' Kızınızı almak için geldim efendim.''. İşte o an, seninle ilgili duyduğum her korku bir anda yok oldu.

Şimdi sen ve Ryan, farklı bir yolu birlikte yürüyorsunuz. Bu yeni bir mücadele; ama senin için herkese olduğu kadar zor değil. Kim olduğunun farkında olduğunda ise daha kolay olacak.  Mutluluk kolaylıkla sizinle olacak. Aynı zamanda diğer insanları mutlu edebilme yeteneğiniz de...

Bu mektup internet dünyasını etkisi altına aldı ve The Mighty'nin facebook sayfasında binlerce beğeni topladı.

Down sendromlu çocuğu olan birçok aile ve yetişkin, umut vermek adına bu yazıyı paylaştı.

Paul'a göre, düğün 'harika' bir gündü. Jillian'ı hayatı boyunca severek cesaretlendiren herkes o gün oradaydı.

''Gerçekten dokunaklıydı.'' diyen Paul, kendisinin ve eşinin o gün ağlamayan yegane kişiler olduğunu söylüyor. Bu hikayenin down sendromuyla mücadele eden diğer insanlara ilham vermesini umduğunu söylüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
applehead

Ya işte gerçek insanlık... Nasıl güzeller. Çok mutlu oluyorum böyle haberleri okuyunca.

herasyoi

henüz bir yaşında bir yiğenim var down sendromlu, böyle haberleri görünce mutlu olurum yahu..

witcher

Birçok çift var down sendromlu. Allah büyük, herkesin gönlüne göre verir.

buse_tor

Aslı hnm geldiğine göre tamamdırrr asjhdkdm

witcher

"Yorum yok yazmış" Her konuya yorum yapma ihtiyacı duyuyor Aslı hanım :D

Görüş Bildir