Dostlar Başına! 3 Bin 500 Çalışanına İstanbul Tatili Hediye Eden Patron

 > -

Forbes dergisine göre 12 milyar dolarlık servetiyle dünyanın 115. zengini olan Hindistanlı iş insanı Dilip Shanghvi, 3 bin 500 çalışanına İstanbul tatili hediye etti. Kafileler halinde İstanbul'a gelecek ve bir hafta boyunca tatil yapacak olan 3 bin 500 çalışanın 150 kişilik ilk kafilesi İstanbul'a ulaştı. 

Tatil için 10 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı.

Dilip Shanghvi, ödül olarak bir haftalık tatil için İstanbul'a getirdiği 3 bin 500 çalışanına 10 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı. 

Shanghvi, ayrıca alışveriş yapmaları için de 1 milyon doları çalışanlarına dağıttı.

150 kişiden oluşan ilk kafile, Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'den havalanan Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla İstanbul'a geldi.

Pasaport kontrolünün ardından yurda giriş yapan ilk kafile basın mensupları tarafından görüntülendi.

Etkinliğe ilişkin basın mensuplarına açıklamada bulunan Ajay Setya, "Tüm ekip Hindistan'dan geliyoruz. Hindistan ve dünyanın alanında lider şirketlerinden birini temsil ediyoruz. Buraya 5-6 günlük bir tatil için geldik. Aslında bu, şirketimizin sahibi tarafından iyi iş çıkaran çalışanlara verilmiş bir ödül tatili. Tatil süresince İstanbul'un görülmeye değer yerlerini gezeceğiz" dedi.

'Hindistan'da hava çok sıcaktı, İstanbul'da hava da çok güzel'

İstanbul tatili için heyecanlı olduğunu dile getiren ilaç şirketi çalışanı Deepanshu Agarwal ise yeni başlayan tatili için şöyle konuştu:

"Hindistan'da hava çok sıcaktı, İstanbul'da hava da çok güzel. İstanbul'daki 5-6 gün boyunca çok eğleneceğimizi ve güzel zaman geçireceğimizi umuyoruz. Ayrıca alışveriş yapıp İstanbul'u gezeceğiz. İstanbul'da çok fazla görülmeye değer yerler olduğunu biliyoruz. En çok camileri ve Taksim Meydanı, Kapalı Çarşı ve Adalar'ı merak ediyoruz."

Hintli grup tatilin ilk gününde tarihi yarımadayı gezdi.

50'şerlik gruplar halinde dolaşan Hintli çalışanlar, tarihi geçmişi, müzeleri ve yapıları nedeniyle Sultanahmet Meydanı'na hayran kaldı.

Gruplar sırasıyla Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camii'ni gezdi ve bol bol fotoğraf çekti.

Ayrıca tarihi çarşıları da gezen Hintliler, buralarda alışveriş yaptı.

'İstanbul'un kültürü ve tarihi gerçekten büyüleyici'

Tatil ödülüyle İstanbul'a gelen firma çalışanlarından Suhan Karuna, İstanbul'u çok sevdiğini, kültürü ve tarihi tarihi karşısında büyülendiğini söyledi. 

Bir kadın çalışan ise İstanbul'u çok sevdiklerini belirterek, "Türk insanından, tarihinden ve kültüründen çok memnun kaldık. Sun Pharma'da çalışıyorum. Patronum bir ödül olarak bizi buraya getirdi. Cumartesi akşamı da şirket çalışanları için ayrıca bir ödül töreni düzenlenecek. Her şey çok güzel gidiyor" diye konuştu.

Hindistanlı iş adamının tatil ödülünden İstanbul'un esnafı da memnun.

Hintli grubun tatili, özellikle turistik yerlerdeki esnafın da yüzünü güldürdü. Sultanahmet'te kafe işleten Çetin Gençkaldı, bu tür etkinliklerin esnafın kazancı açısından faydalı olacağını, bu gibi etkinliklerin kendileri için de çok iyi olduğunu ve turizm sezonu canlandırdığını söyledi.

Bazı işletmeciler ise Hintli kafile sayesinde yarım günde bir haftalık işlerinden daha fazlasını yaptı.

Turistler özellikle tarihi yarımadada bulunan hediyelik eşya, lokum, baharat, kurutulmuş meyve gibi ürünlerin satıldığı dükkanlardan alışveriş yaptı.

Hintli turistlerin tatillerinin ikinci gününde İstanbul Boğazı'nda teknelerle tur yapacağı öğrenildi.

Hintli turistler 18 Temmuz'a kadar İstanbul’un en lüks 10 otelinin de aralarında bulunduğu çok sayıda otelde kalacak ve çeşitli etkinliklere katılacak.

Kaynak: AA, DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AyasofyaHindistanİstanbulİstanbul BoğazıSultanahmet CamiiTopkapı SarayıTürk Hava Yollarımeyvetatil
Görüş Bildir