Görüş Bildir

Doğubayazıt'ta Bir Haftada İkinci Zehirlenme Vakası: 61 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

Haberler
> Doğubayazıt'ta Bir Haftada İkinci Zehirlenme Vakası: 61 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde salamlı sandiviç yüzünden 6 yaşındaki Beritan Hacıoğlu'nun hayatını kaybettiği, birçok oğrencinin de tedavi gördüğü zehirlenme olayının bir benzeri daha meydana geldi. İlçede bazı okullarda dağıtılan sandiviçten sonra, hastaneye başvuran öğrenci sayısı 61'e yükseldi.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki Bereket ve Telçeker Köylerinde yer alan okullarla merkez İmam Hatip, Reşat Erden, Savaş Ay liselerinde dün öğlede dağıtılan ve içinde peynir, domates, marul bulunan sandviçleri yiyen öğrenciler bir süre sonra kusma ve ishal belirtileri ile hastaneye kaldırıldı. 

Aileleri tarafından Doğubayazıt Devlet Hastanesi'ne getirilen öğrenciler tedavi altına alındı.

Öğrenci velileri, Ağrı'daki bir yemek firması tarafından verilen yemeklerde bir hafta içinde ikinci zehirlenme olayı yaşandığını belirterek tepki gösterdi.

Öğrenci velileri, Ağrı'daki bir yemek firması tarafından verilen yemeklerde bir hafta içinde ikinci zehirlenme olayı yaşandığını belirterek tepki gösterdi.

Öğrencilerin kusma, ateş ve ishal nedeniyle halsiz düştüğünü belirten veliler, 'Beritan'ın ölüm olayı gözümüzü korkuttu. İshal veya kusan tüm öğrenciler hastaneye getirilince servislerde yer kalmadı. Bir yatakta birkaç öğrenciye yatırılıyor' diye endişelerini dile getirdi.

6 yaşındaki Beritan Hacıoğlu hayatını kaybetmişti...

6 yaşındaki Beritan Hacıoğlu hayatını kaybetmişti...

Doğubayazıt'ta 7 Ekim günü yaşanan ilk zehirlenme olayında Savcı Hakan Kılıç İlkokulu öğrencilerinden 6 yaşındaki Beritan Hacıoğlu yediği salamlı sandviçin ardından hastaneye kaldırılmış, tüm çabalara karşın kurtarılamayarak yaşamını yitirmişti.

Anadolu Ajansı, hastaneye başvuran 40 öğrenciden sonra 21 öğrencinin daha benzer şikayetlerle aynı hastaneye başvurduğunu paylaştı. Böylece gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye müracaat eden toplam öğrenci sayısı 61'e yükseldi.

Yemek şirketi ile yapılan sözleşme feshedildi, inceleme başlatıldı

Yemek şirketi ile yapılan sözleşme feshedildi, inceleme başlatıldı

Doğubayazıt kaymakamlığı tarafından dün yapılan açıklamada öğrencilere gerekli tıbbi müdahalenin yapıldığı, ilk aşamada ciddi bir rahatsızlığın bulunmadığı ve her ihtimale karşı öğrencilerin gece müşahede altında tutulacakları belirtilmişti.

Olayla ilgili yemek şirketi ile yapılan sözleşmenin feshedildiği belirtilen açıklamada, 'İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerekli tahkikata başlanmıştır' ifadelerine yer verilmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
78
24
8
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
nukkummatti

inceleme başlatıldı? eee? sonra? oldu da bitti maşallah. beritan'ın ölümü sonrası taksirli ölüme sebebiyetten yargılanmıyorsa ilgili firma yetkilileri bana k... Devamını Gör

Remzi Boldon

Fetö sen misin? Çık ortaya.