Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğru bilinen yanlışlar

-

Bu zamana kadar doğru bildiğimiz ama yanlış olan şeyler.

Belki bu zamana kadar aldatılmış olmak canınızı sıkabilir. Yada araştırma zahmetinde bulunmamış olabilirsiniz. Bir çok insanın doğru bildiği yanlışlar.

Rio de Jenerio aslında..

Brezilya'nın başkenti rio de janerio değil brasillia'dır.

Porş porş olalı böyle zulüm görmedi

porsche fransız markasıdır, fransızca bir kelimedir ve fransızlar kelimelerin sonlarındaki 'e' leri okumazlar. fakat onu dizayn eden ve adını veren ferdinand porsche avusturya asıllı bir almandır. kendi adı da bir alman olması sebebiyle fransızca 'porş' şleklinde değil almanca 'porşe' şeklinde okunur.

Küçükçekmece gölümü büyüktür. Yoksa büyükçekmece gölü ?

Küçükçekmece gölü , Büyükçekmece gölü'nden büyüktür.

Kırmızı Tuborg'ta votka var mıdır ?

Üzülerek söylüyorum. Maalesef vodka yok içerisinde. Senelerdir arkadaşlar arasında içerken konuşuldu. En azından bir sonraki sohbette siz ekleyip bilgilendirirsiniz arkadaşları. Gelen acı tat üretim tekniği arpanın daha fazla kavrularak yüksek alkolle hazırlanmasıyla oluşmaktadır. Tamamen bir üretim farkıdır kırmızı tuborg

En çok ingilizce konuşan insan nerededir ?. İngiltere mi ?

dünyada en çok ingilizce konuşan insan amerika'da değil çin'de yaşamaktadır.

bukalemunlar hiçbir zaman kamuflaj için ortamın rengine uyarak renk değiştirmezler. renk değiştirmeleri kamuflaj için değildir, daha çok dişisine kur yapmak içindir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sol-austan-mani-vestan

Ayrıca Porsche 1947 yılında Ferdinand Porsche'nın oğlu Ferry Porsche tarafından Stuttgart'da kurulmuş olan spor araba firmasıdır. Anlaşılacağı gibi bir soyaddır. Bir diğer yanlış ise bukalemun hakkında, belgesel izleyen ya da daha önce bukalemun besleyen insanlar bilirler ki bukalemunu beyaz bir zemine koyarsanız rengi beyaza yakın bir renk alır bu bir örnektir ve diğer renklerde de aynı şey olmaktadır. Bukalemunun bize kur yaptığı anlamına gelir sizin bu açıklamanız.

sinan.ozgun

1931'de Stuttgart (Württemberg) Almanya'da kurulan bir şirketi Fransızlara mal etmişsiniz. Hadi firmanın kendi sitesine girecek kadar bile aklınız çalışmıyor, amblemin ortasındaki koskoca yazıyı da mı görmüyorsunuz? Stuttgart Fransa'da bir köy değil mi? Ne mal adamlarsınız siz öyle, önce oturun da kendiniz bir araştırın.

Görüş Bildir