Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Güney Afrika'da Doğal Koruma Alanına Giren Kaçak Gergedan Avcılarını Aslanlar Yedi

 > 
6.5bPAYLAŞIM

Güney Afrika'daki bir doğal koruma alanında kaçak gergedan avlayan en az iki kişi aslanlar tarafından öldürüldü. Avcıların büyük bir aslan sürüsünün bölgesine girdikleri aktarılıyor. 

Asya'dan gergedan boynuzuna talebin artması nedeniyle son yıllarda gergedanların kaçak avlanmasında büyük artış yaşandı.

Çin, Vietnam ve bazı diğer Asya ülkelerinde, gergedan boynuzunun cinsel gücü artırdığına inanılıyor.

Güney Afrika'da ise son 10 yılda yedi binden fazla gergedan kaçak avcıların kurbanı oldu.

Güney Afrika'daki bir doğal koruma alanına gergedan avlamak için giren "en az iki kişi" aslanlar tarafından öldürüldü ve yendi.

Görevliler iki ya da büyük olasılıkla üç avcıdan geriye kalanları ülkenin güneydoğusundaki Sibuya doğal koruma alanında buldu.

BBC Türkçe'nin aktardığı bilgiye göre kalıntıların yanında genelde gergedan avcılarının taşıdığı susturuculu bir av tüfeği, uzun bir balta ve dikenli tel makası gibi malzemeler bulundu.

Kaçak avcıların büyük bir aslan sürüsünün bölgesine girdikleri belirtiliyor.

Koruma alanının sahibi Nick Fox AFP Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada "Bir aslan sürüsünün bölgesine girmişler. Büyük bir sürü, dolayısıyla çok fazla zamanları olmamış. Kaç kişi olduklarından emin değiliz. Geriye pek bir şey kalmamış" dedi.

Nick Fox, kalıntılara ulaşmak için birkaç aslanı uyuşturucu iğneyle vurmak zorunda kaldıklarını da aktardı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir