Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Documentarist'te Ödüller Sahiplerini Buldu

 > 
1PAYLAŞIM

Documentarist 8. istanbul Belgesel Günleri'nin ödülleri belli oldu. Festival, Johan van der Keuken Yeni Yetenek Ödülü'nü Gürcan Keltek 'in Kıbrıs'taki kayıplar üzerine gerçekleştirdiği "Koloni" adlı filmi kazandı.

Su Bedevileri Mansiyon Ödülüne Layık Görüldü

Özgür Mumcu , Veton Nurkollari , Aslı Özgen-Tuncer , Reyan Tuvi ve Seren Yüce 'den oluşan jüri, Ömer Güneş 'in "Su Bedevileri" adlı kısa belgeselini de mansiyon ödülüne değer gördü.

FIPRESCI Jürisi Yeşilçam Avantür Dönemi Belgeseli 'Motör'ü Seçti

Arab Loutfi , Bojidar Manov ve Çağdaş Günerbüyük 'ten oluşan FIPRESCI jürisi ise ödülünü Cem Kaya 'nın "Motör: Kopya Kültürü & Popüler Türk Sineması" adlı filmine verdi. Türkiye-Almanya yapımı belgesel Yeşilçam'ın avantür döneminin kopyalama geleneğini anlatıyor.

"Motör"ün, ödülün uluslararası adayları arasından sıyrılarak FIPRESCI Eleştirmenler Ödülü'nü kazanmasıyla, geçen yıl olduğu gibi FIPRESCI jürisi tercihini yine Türkiye yapımı bir filmden yana yapmış oldu.

Sanatseverler ile belgeselleri buluşturan etkinlik, bu akşam (18 Haziran 2015) yapılan ödül ve kapanış töreniyle sonlandı. 

Ödüller, SALT Beyoğlu'nda "Sesli Moana"nın özel gösterimi öncesinde yapılacak törenle sahiplerine verildi.

T24

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir