Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dizi Gerçeği Yansıtıyor mu? Karşılaştırmalı Fotoğraflarla Gerçek Çernobil ve HBO Versiyonu

-

Eleştirmenlerce beğenilen ve IMBD kullanıcılardan 10 üzerinden 9.5 puan alan The Chernobyl, platformdaki en yüksek puanlı dizi oldu. Buna ek olarak eski Sovyetler Birliği'nde yaşamış insanlar Çernobil'in yaratıcılarına olay zincirini ve çevreyi olabildiğince doğru bir şekilde yansıtmak için çaba harcadıkları için övgüde bulunuyor.

Yakın bir zamanda, video yazarı Thomas Flight, dizinin çekimlerini felaket sonrasında çekilen gerçek videoları karşılaştıran büyüleyici bir video yaptı.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/side-by-side-...

HBO's Chernobyl vs Reality - Footage Comparison (HBO Versiyonu Ve Gerçek - Görüntü Karşılaştırma)

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

İzleyicileri hayran bıraktığını ortaya koyan The Chernobyl sizce ne kadar gerçeği yansıtıyor?

18. Bu içerik de ilginizi çekebilir:

İnsan Eliyle Gerçekleştirilmiş En Büyük Felaket: Çernobil Faciası Hakkında 21 İlginç Bilgi - onedio.com
İnsan Eliyle Gerçekleştirilmiş En Büyük Felaket: Çernobil Faciası Hakkında 21 İlginç Bilgi - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
genc-o

herkezin bildiği kadar gerçek ama bilmeyen gerçekleride kadrajda yayınlasın bak o zaman putin bindiği ayıdan iner, yapımcı dayılara biner, The Chernobyl-2 sinemalarda +18 olur... tarihte yaşanan kötü bir olayı hele hele rusyada olan bir olayı %100 gerçekleriyle yansıtamazlar adam severler. harici olarakta hangi ülke devlet olursa olsun bu tür olaylarlar yaşayan devletlerin tam olarak açıklamadığı, bilinmesi geren kadarını basına verdiklerinin dışında kesin net bilgi ver bak neler oluyor görelim.

kronikalerjik

Büyük emekler verilmiş bir yapım olduğu fotoğraflardan da belli. Başarılı bir iş olmuş.

Gizli Kullanıcı

8. renklendirmişler bunu dimi

queensever

tüyler ürpertici şekilde gerçekçi. helal olsun çekene akıl edene emek harcayana...

postprimitive

kim ne derse desin bu dizi ciddi miktarda bir antisovyet propagandası içermektedir. Bu her şeye karşıyız zihniyeti adı altında hiçbir mevcut fikri bakış açısı olmayan karşılaştığı herhangi bir duruma göre kendisine ezberletilmiş cevapları veren. yönlendirmeye çok açık aptal bir toplum olduk gittik. Sosyalizm nedir'i amerikan yapımı Chernobyl dizisinden öğrenir , antik yunanı 300 spartalıdan öğrenir, inancını Nihat hatipoğlundan öğrenir yani bir şey bilmez en kötüsü bilmediğini de bilmez. Solcuysa abdülhamite istibdatçı der sağcıysa ulu hakan 3. bir seçenek yaratamayan insanların ülkesine hoş geldiniz.

Görüş Bildir