Diyarbakır'ın Sur İlçesindeki 9 Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

 > 
39PAYLAŞIM

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde 9 mahallede sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Diyarbakır'ın 11 mahallesinde sokağa çıkma yasağı süren merkez Sur İlçesi'nde, yasak kapsamını dün gece genişletmişti. İlçenin Sur içinde kalan son 4 mahallesinde de sokağa çıkma yasağının uygulanmaya başlamasından sonra tüm ilçeye sokağa çıkma yasağı gelmişti.

Diyarbakır’'ın Sur ilçesinde 27 Ocak tarihinde yasak ilan edilen Abdaldede, Ali Paşa, Lalebey, Süleyman Nazif ve Ziya Gökalp mahalleleri ile dün gece ilan edilen Camikebir, Caminebi, İskenderpaşa ve Melikahmet mahallerinde sokağa çıkma yasağı bugün saat 10.00 itibariyle kaldırıldı..

Valilik'ten yapılan açıklama şöyle:

İlçemiz Sur içi mahallelerinde silahlı terör örgütü mensuplarınca barikat kurma, hendek kazma ve bombalı tuzaklama faaliyetleri neticesinde eğitim-öğretim faaliyetlerinin, sağlık hizmetlerinin, ibadethanelerde icra edilen din hizmetlerinin sunulmasında ve vatandaşlarımızın bu hizmetlere ulaşmasında sorunlar yaşanmaktadır. Bu durum nedeni ile ilçemiz merkez mahallelerinde vatandaşlarımızın günlük yaşamını normal şartlar altında sürdürmesinin zorlaştığı ve ticari hayatın aksadığı gözlemlenmiştir.

Bu bakımdan kamu düzeninin sağlanması, sokak aralarındaki barikatların kaldırılması hendeklerin kapatılması ve kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları esnasında sivil vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin etme adına 27.01.2016 tarihinde ilan edilen ilçemiz Suriçi’nde bulunan Abdaldede, Alipaşa, Lalebey, Süleyman Nazif ve Ziya Gökalp Mahallelerini kapsayan ve yine 02/02/2016 tarihinde ilan edilen Camii Kebir, Camii Nebi, İskenderpaşa ve Melikahmet Mahallelerini kapsayan sokağa çıkma yasağı 03.02.2016 tarihi Çarşamba günü saat 10:00 itibari ile kaldırılmıştır.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir