Diyarbakır'daki Nevruz Kutlamalarına Valilikten İzin

 > -
Abone ol

İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu çeşitli illerde Nevruz etkinlikleri yasaklanırken, Diyarbakır dahil bazı illerde 21 Mart günü kutlamaya izin verildi.

Diyarbakır'da 21 Mart günü merkez Bağlar İlçesi Nevruz Parkı'nda yapılacak kutlamalara ise valilik tarafından izin verildi.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) öncülüğünde düzenlenecek kutlamalar için Nevruz Tertip Komitesi tarafından valiliğe başvuru yapılmıştı.

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları Pazartesi günü HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Hakkari, Mardin, Tunceli, Şırnak, Şanlıurfa, Bingöl, Muş, Kars, Erzincan ve Erzurum'da da yasak

Ankara'da geçen Pazar günü düzenlenen bombalı saldırının ardından güvenlik tedbirleri artırılırken, bu çerçevede büyükşehirler dahil çeşitli illerdeki Nevruz kutlamalarına yasak geliyor.

İstanbul ve Ankara Valilikleri Nevruz kutlamaları adı altında yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerine izin verilmeyeceğini bildirdi.

Hakkari, Mardin, Tunceli, Şırnak, Şanlıurfa, Bingöl, Muş, Kars, Erzincan ve Erzurum Valilikleri ise 17-21 Mart arasında değişen tarihlerde yapılması planlanan bir dizi açık hava toplantısı, yürüyüş ve benzeri etkinliklere izin verilmeyeceğini duyurdu.

DHA ve Reuters

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir