Görüş Bildir

Diyanet İşleri Başkanı'ndan Papa'ya Yanıt

Haberler
> Diyanet İşleri Başkanı'ndan Papa'ya Yanıt

Papa'nın Ermeni iddialarıyla ilgili sözlerine yanıt veren Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Siyasi politik lobilerin, PR şirketlerinin din kurumlarının dualarına ve ayinlerine kadar uzanmış olması düşündürücü ve üzücüdür” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus'un Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili sözlerine yanıt verdi.

Görmez, şu ifadeleri kullandı: 

'Doğrusu dünyadaki siyasi politik lobilerin, PR şirketlerinin din kurumlarının dualarına ve ayinlerine kadar uzanmış olması düşündürücü ve üzücüdür.

Şahsen Vatikan gibi ciddi bir din kurumunun ve Sayın Papa Franciscus gibi saygın bir din adamının bu tür siyasi politik lobilerin etkisinde kalarak milletimize, hassaten tarih boyunca birlikte yaşama ahlakı ve hukukunu inşa etmiş ve dünyaya göstermiş bir topluma yönelik bu mesnetsiz iddiaları hem de dua ve ayin üzerinden ifade etmiş olmasından son derece üzüntü duyduğumu ifade etmek isterim.

Tarihte yaşanmış acılar üzerinden toplumlar birbirini sorgulamaya kalkarsa bundan en büyük zararı aslında Vatikan'ın kendisi görür.''

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Stanley Dayı

Papa'nın , Türkiye Cumhuriyeti diyanet işleri başkanını ciddiye alıcağını sanmam , hani halife olsaydı ciddiye alabilirdi ama malesef.

forest

maalesef, hilafet artık yok.

'' sayın papa içtiğiniz çaylar haram olsun ''

bootstrap will

Diyanetten gelen açıklama derin nefes aldırdı. Şimdi Papa'nın aklı başına gelir.