Disney'den Hayallerinin Peşinde Olan Genç Kızlar İçin Muhteşem Proje: #HayalleriniYaşaPrenses

75PAYLAŞIM

Disney geçtiğimiz günlerde #hayalleriniyaşaprenses etiketiyle bir kampanya başlattı. Bu projeyle 15 farklı ülkeden 19 kadın fotoğrafçı, Disney prenseslerinin hikayelerinden ilham alarak kendi ülkelerinden seçtikleri başarılı ve çalışkan bir genç kızın tüm dünyadaki hemcinslerine ilham verecek fotoğraflarını çekti.

Kaynak: https://www.instagram.com/dilanbozyel/

Projenin Türkiye ayağında yetenekli fotoğrafçı Dilan Bozyel, Türkiye’yi olimpiyatlarda başarıyla temsil eden milli jimnastikçimiz Tutya Yılmaz'ı fotoğraflamış.

Seçtikleri Disney prensesi ise Rapunzel.

Tutya, büyük hayaller kurmaya 4 yaşında başlamış ve bu yolda hiç pes etmeden çalışmış.

Rapunzel de cesur, kendine güveni olan, asla pes etmeyen ve maceracı bir prenses olduğundan kendisini onunla özdeşleştirmiş. 

Tutya başarısını kendine olan güvenine, çalışkanlığına ve her ne olursa olsun pes etmemesine bağlıyor. Kendisi gibi olmak isteyenlere de sevdikleri ve istedikleri şeyin peşinden gitmelerini, bu yolda çok çalışmalarını, disiplinli olmalarını ve en önemlisi kendilerine güvenmelerini tavsiye ediyor.

Proje başarılı fotoğrafçı Dilan Bozyel'i de oldukça heyecanlandırmış.

Genel olarak toplumsal konularla ilgili çalışmalar yapan Dilan Bozyel hayatının en önemli parçası olan fotoğraf makinesiyle, dünyanın dört bir yanından birçok genç kıza cesaret ve ilham verme fırsatı bulabildiği için oldukça mutlu olmuş. 

Rapunzel aslında Dilan Bozyel'le de tam olarak özdeşleştirebileceğimiz bir karakter. Sanatçı, geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı uzunca bir süre evden çıkamamış. Kendisi de bunu, Rapunzel'in hikayesine benzetiyor. 

"...kendi hayatımda da bir dönem bir kalenin içinde kalıp ondan sonra o kalenin içinden çıkabildiğim için; Rapunzel'in sabrı için, hiçbir zaman umutsuzluğa düşmediği için, bulunduğu kapalı alanda bile sürekli kendini geliştirmeye çalıştığı için..."

Bu proje kapsamıda Dilan Bozyel'in çektiği fotoğrafların alacağı her beğeni için Disney, dünyanın dört bir yanındaki genç kızların eğitim ve liderlik alanlarında kendilerini geliştirmeleri için Birleşmiş Milletler Vakfı’nın Girl Up fonuna sizin adınıza bağışta bulunacak.

Eğer siz de bu kampanyaya destek olmak istiyorsanız;

  • Dilan Bozyel'in Disney Türkiye Facebook sayfasındaki fotoğrafları beğenebilir, (Beğenmek için: Disney

  • Kendi fotoğraflarınızı Facebook, Instagram veya Twitter üzerinden #HayalleriniYaşaPrenses etiketiyle paylaşabilir ya da

  • #HayalleriniYaşaPrenses etiketli fotoğrafları beğenebilirsiniz.

15 Ağustos - 11 Ekim 2017 tarihleri arasında, her beğeni için Disney Worldwide Services, Girl Up fonuna 1 ABD doları değerinde bağışta bulunacak.

Toplamda minimum 500.000 ve maksimum 1.000.000 ABD doları tutarında bağış yapılması hedefleniyor.

Projeye sosyal medyadan destekler gelmeye devam ediyor;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

hayallerinin peşinden koş. ve başar.

Görüş Bildir