Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dışarıda Bi' Dünya Para Bayıldığın Yemeklerin Evde Ne Kadara Yapabileceğini Merak Ediyorsan Böyle Gel!

2.2bPAYLAŞIM

Malumunuz, artık restoran fiyatları ateş pahası, peki size aslında her şeyi evde çok daha düşük maliyet ile yapabileceğinizi söylesek?

Fettucini Alfredo: Evde porsiyon fiyatı 9.25 TL; dışarıda yeme porsiyon fiyatı 20 TL.

  • 1 paket Fettucini makarna: 15 TL

  • 200 gram mantar: 2.5 TL

  • 300 gram tavuk göğsü: 8 TL

  • 1 paket krema: 6.5 TL

  • Fesleğen, sarımsak, tereyağı, zeytinyağ ve baharatları 5 TL gibi bir meblağ kabul edersek.

Toplam maliyet (4 kişi) 37 TL. Kişi başı porsiyon maliyeti ≈ 9 lira 25 kuruş.

Ortalama restoran fiyatı kişi başı 20 TL.

Pizza: Evde porsiyon fiyatı 8.75 TL; dışarıda yeme porsiyon fiyatı 17.5 TL.

  • 200 gram mantar: 2 TL

  • 100 gram sucuk: 15 TL

  • 2 adet biber: 1 TL

  • 1 adet domates: 40 kuruş

  • 4 su bardağı un: 2 TL

  • 200 gram kaşar peyniri: 10 TL

  • Sosu için salça, yağ, hamur için yağ, maya, üzeri için zeytin, mısır ve baharat maliyetlerini hesaplarsak: 5 TL gibi bir meblağ kabul edelim.

Toplam maliyet (4 kişi) 35 lira 40 kuruş. Kişi başı porsiyon maliyeti ≈ 8 lira 75 kuruş. 

Pizzacılarda 4 kişilik karışık pizza ortalama: 70 TL, kişi başı 17.5 TL.

Dana Antrikot: Evde porsiyon fiyatı: 14 TL; dışarıda yeme porsiyon fiyatı 70 TL.

  • Dana antrikot kilosu: 70 TL

Kişi başına bir porsiyonu 200 gram kabul edersek:

Toplam maliyet: 70 TL. Kişi başı porsiyon maliyeti ≈ 14 TL.

Steakhouse'da ortalama porsiyon fiyatı: kişi başı 70 TL.

Lahmacun, evde hazırlama maliyeti, 7 lira, restoranlarda ortalama adet fiyatı 10 TL.

  • 500 gram dana kıyma: 20 TL

  • 2 domates: 1 TL

  • 1 soğan, yarım demet maydanoz ve 1 adet biber: 1 TL

  • 500 gram un: 2.5 TL

  • Salça, maya, yağ, baharat ve pişirme maliyeti: 3 TL

Toplam maliyet (2 kişi) 27 lira 50 kuruş. Kişi başı porsiyon maliyeti: 7 lira.

Ortalama restoran fiyatı: adedi 10 TL.

Şinitzel, evde hazırlama maliyeti, 6 lira 25 kuruş; restoranlarda ortalama fiyatı 25 TL.

  • 4 büyük tavuk göğüs: 20 TL

  • 5 yemek kaşığı un, 2 yumurta, galeta unu, yağ ve baharatlar: 5 TL

Toplam maliyet (4 kişi) 25 TL. Kişi başı porsiyon maliyeti ≈ 6 lira 25 kuruş.

Ortalama restoran fiyatı: kişi başı 25 TL.

Adana Kebap, evde hazırlama maliyeti, 9 lira 20 kuruş; restoranlarda ortalama fiyatı 30 TL.

  • 800 gram dana kıyma: 30 TL

  • 200 gram kuzu kıyma: 10 TL

  • 2 soğan: 80 kuruş.

  • Maydanoz, sarımsak, salça ve baharatlar: 5 lira.

Toplam maliyet (5 kişi) 45 lira 80 kuruş. Kişi başı porsiyon maliyeti  9 lira 20 kuruş.

Ortalama restoran fiyatı: kişi başı 30 TL.

Etli kuru fasulye & pilav: Evde porsiyon fiyatı: 8.75 TL; dışarıda yeme porsiyon fiyatı 25 TL.

Fasulye için:

  • 300 gramkuşbaşı kuzu eti:  20 TL

  • 500 gram kuru fasulye 7 TL

  • 2 adet büyük boy kuru soğan 1 TL

  • 3 adet biber: 50 kuruş

Pirinç pilavı için:

  • 2 su bardağı pirinç: 3.5 TL

  • Geriye kalan, salça, yağ, baharatların kullanımını 3 TL gibi bir meblağ kabul edersek.

Toplam maliyet (4 kişi) 35 TL. Kişi başı porsiyon maliyeti ≈ 8.75

Ortalama restoran fiyatı kişi başı 25 TL.

Ciğer şiş dürüm evde hazırlama maliyeti, 14 lira; restoranlarda ortalama fiyatı 25 TL.

  • 1 kilo kuzu ciğer: 45 TL

  • 200 gram kuyruk yağı: 12 TL

  • 3 soğan: 1.20 TL

  • 3 domates: 1.20 TL

  • 5 adet lavaş: 5 TL

Toplam maliyet (5 kişi) 64.4. Kişi başı porsiyon maliyeti  13 TL.

Ortalama restoran fiyatı: kişi başı 25 TL.

Alinazik kebabı evde hazırlama maliyeti, 10 lira; restoranlarda ortalama fiyatı 30 TL.

  • 400 gram kuzu kuşbaşı: 25 TL

  • 3 adet patlıcan: 4.5 TL

  • 600 gram yoğurt: 4 TL

  • Sarımsak, salça, tereyağ ve baharat: 5 TL

Toplam maliyet (4 kişi) 38.5 TL. Kişi başı porsiyon maliyeti ≈ 10 TL

Ortalama restoran fiyatı: kişi başı 30 TL.

Hünkar Beğendi: evde hazırlama maliyeti, 14 lira; restoranlarda ortalama fiyatı 35 TL.

Beğendi için:

  • 600 gram kuzu but: 40 TL

  • 4 adet patlıcan: 6 TL.

  • 3 domates: 1 lira 20 kuruş.

  • 2 soğan: 1 TL

  • 400 mililitre süt: 2.5 TL

  • Geriye kalan, salça, yağ, tereyağ, kaşar peyniri ve baharatların kullanımını 5 TL gibi bir meblağ kabul edersek.

Toplam maliyet (4 kişi) 55 lira 7 kuruş. Kişi başı porsiyon maliyeti ≈ 14 TL.

Ortalama restoran fiyatı: kişi başı 35 TL.

Not: Bu değerlendirmelerde ortalama market fiyatları derlenmiştir, ekstralar yuvarlanarak ve tahmini şekilde toplam maliyete eklenmiştir.

'E iyi hoş da, ben nasıl yapacağım bu yemekleri?' diyorsanız, Haydi Onedio Yemek'e!

O Her Haliyle Lezzetli! İşte Sofralarımızın Vazgeçilmezi Kuru Fasulyeli 11 Nefis Tarif - onedio.com
O Her Haliyle Lezzetli! İşte Sofralarımızın Vazgeçilmezi Kuru Fasulyeli 11 Nefis Tarif - onedio.com
Patlıcan ve Etin En Güzel Hali: Kolay Alinazik Nasıl Yapılır? - onedio.com
Patlıcan ve Etin En Güzel Hali: Kolay Alinazik Nasıl Yapılır? - onedio.com
Hünkarların Ağzına Layık Bir Lezzet: Hünkar Beğendi Nasıl Yapılır? - onedio.com
Hünkarların Ağzına Layık Bir Lezzet: Hünkar Beğendi Nasıl Yapılır? - onedio.com

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kirbac-tanrisi

antrikot yapacaksanız alıyorsunuz bir döküm tava alın yoksa lastik yersiniz lastik. ayrıca 1kg antrikot 4 kişiyi yetiyor.

fenni-sunnetci

200 gr antricotla doyuyormus !!

basak-burcin-kilicaslan

özetle yemek sektörüne girsek kişi başı yaklaşık 10 lira kar.

mert-dincel

Fiyat analizini kim yaptı acaba 900 gram dana kıyma 30 tl sanırım o dana değil köpek eti falan.

kalemine

ikisininde tadı ayrı evde yapınca güvenle ve ucuza yiyebiliyorum. dışarıda da bulaşık derdi yok bu paha biçilemez :)

Görüş Bildir