Görüş Bildir

Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan Sonradan Müslüman Olan Yetişkin Erkekler İçin 'Sünnet' Fetvası

Anasayfa > Gündem

Din İşleri Yüksek Kurulu'nun internet sitesinde yer alan fetvada sonradan Müslüman olan yetişkin erkeklerin sünnet olma zorunluluğu olmadığı açıklandı.

Din İşleri Yüksek Kurulu'nun Haziran ayındaki toplantılarında alınan fetvalar, Kurul'un internet sayfasında yayınlanmaya başladı. Bu fetvalar arasında sünnetle ilgili olanlar da yer aldı.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Din İşleri Sosyal Hayat Komisyonu tarafından hazırlanan “Küçük yaşta sünnet olamayan veya sonradan Müslüman olan yetişkin erkeklerin sünnet olması gerekli midir?” sorusuna yönelik fetva yayınlandı.

"İslam'a girmek için bir ön şart değildir"

"İslam'a girmek için bir ön şart değildir"

Erkeklerin sünnet olmasının İslam'ın şiarlarından biri olduğu ve mazeret olmadıkça sünnet olunması gerektiğinin vurgulandığı fetva şöyle:

“Bu itibarla sonradan Müslüman olan ya da küçükken sünnet olamamış bir kimsenin sünnet olması gereklidir. Ancak sünnet olmak İslam'ın şiarı olmakla birlikte, İslam'a girmek için bir ön şart değildir. Bu sebeple geç yaşta sünnet olmak kişiye bedensel ve ruhsal açıdan sıkıntı verecekse ya da sağlık açısından sakıncalar doğuracaksa kişi sünnet olmayabilir.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
4
3
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Lorenzo von Matterhorn

Dinle ilgili son updateleri alabildiğimiz için çok mutluyum. İyi ki diyanete vergilerimizle 12,9 milyar TL ödemişiz. Az bile bu güncellemeler karşısında. Har... Devamını Gör

KalEl

Kestirdiklerimizi geri alabiliyormuyuz bari?:))

V for Valkyr

Allah insanı kusursuz yaratmamış mıydı? Allah'ın yarattığını niye değiştiriyoruz?