Dijital Bebeklere Yol Açın! 2050 Yılında Ebeveyn Olmak İsteyenler "Sanal Çocuk" Evlat Edinebilecek!

-

Teknoloji her geçen günde büyük yollar kat ederken; 2050 yılına geldiğimizde de "sanal çocuk" sahibi olma ihtimalimiz gittikçe artıyor. Bez değiştirme derdi sona mı erecek? Detaylar ve daha fazlasını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/tech/8611471/au...

Gelecek bilimcilere göre; 2050 yılına geldiğimizde, çocuk sahibi olmak isteyen bireyler bunu "artırılmış gerçeklik (AR)" gözlükleriyle sağlayabilecekler.

Dijital çocuklar, bizim DNA'mızdan baz alınarak yapılacak, bizim gibi büyüyecekler. Fakat asla ölmeyecekler. Ayrıca göz renklerinden boylarına kadar büyüme süreci takip edilebilecek.

"Artırılmış gerçeklik ile, çocuk evin içinde dolanırken onu yakalayabilecek veya beğenmezseniz yenisi ile değiştirebileceksiniz."

Gelecek bilimci Dr. Ian Pearson' a göre; "2050'ye geldiğimizde DNA'yı çok daha iyi anlayabileceğiz ve insan genlerini tamamiyle bilgisayar bazlı ortamlara aktarabileceğiz." Teknoloji ilerledikçe sanal ortamlar daha da bir önem kazanırken, artırılmış gerçekliğin de popülaritesi gittikçe yükseliyor. Pokemon Go oyunu ise artırılmış gerçeklikte bir anahtar olarak görülüyor.

İki farklı insana ait DNA'yı bir araya getirip, sanal dünyada yaşayan bir çocuk sahibi olmak mümkün olacak.

Bu uygulama çocuk sahibi olamayan bireyler için büyük bir kolaylık sağlayacak. Dr. Pearson şöyle diyor: " Yaşam stili ya da vücudu doğum yapmaya elverişli olmayan insanlar bu sayede çocuk sahibi olabilecekler. Ayrıca çok yoğun bir işte çalıştığınızı düşünelim; çocuğa bakmaya vaktiniz olmadığı zamanlarda onu kapatabilecek ve sonra tekrar açabileceksiniz."

Sanal çocuklar sayesinde çocuk sahibi olmak için finansal açıdan elverişli olmayan kişiler de bu deneyimi yaşayabilecekler çünkü dijital çocukların hiçbir maliyeti yok.

Ayrıca çocuk sahibi olmadan önce bunu deneyimlemek isteyen insanlar da bu sayede ebeveyn olmaya elverişli olup olmadıklarını görecekler. Çünkü sanal çocuklar normal çocukları gibi ağlıyor, acıkıyor veya kusuyor olacak. Pearson'a göre ise bu teknoloji sağlandığında normal çocuk doğumu sayısında bir düşüş yaşanmayacak yani insanlar sanal bebekleri gerçeklere tercih etmeyecek. "Çocuk sahibi olmayı hiçbir teknolojik alet alt edemez." 

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
efeozdemir01

ilk okulda kızların sanal bebeklerine reset atardım umarım rotring kalem ile yapılamayacak bir şeydir.

alp_er

dedesine mi benziyor nenesine mi? yok işlemciye benziyor.

smur

sanal cocukla gercek cocuk bir mi

arven

“Beğenmezsen yenisiyle değiştirebiliyorsun” süpermiş!.. Ebeveyn olmak güzel ama bir o kadar korkunç. Nefes aldığın sürece taşıdığın bir sorumluluk. Hiçbir şekilde dönüşü olmayan, yorulma, sıkılma, fikir değiştirme, vazgeçme şansının olmadığı bir tercih. Zaman zaman çok güzel, zaman zaman çok ağır..

cereenarslan

Dünya'da o kadar fazla ''gerçek çocuk'' anne babası tarafından terk edilip ihmal ve istismara uğrarken insanların yıllarca deneyerek bekleyerek kendi kanımdan olsun diye zorlamalarını bile anlayabilmiş durumda değilim ve şimdi de böyle bir seçenekten bahsediliyor, insan egosu çok garip bir şey. Umarım iyi amaçlar için örneğin o ailenin ya da bireyin çocuk bakıp bakamayacaklarını anlamak açısından bir test gibi deneyimleme olarak kulanılır ileride bir gün.

Başlıklar

PokemonTercih
Görüş Bildir