Görüş Bildir
Haberler
DHKP-C: 'Biz de Eylem Hazırlığındaydık, Yanlışlıkla Üstlendik'

DHKP-C: 'Biz de Eylem Hazırlığındaydık, Yanlışlıkla Üstlendik'

ATKN
09.01.2015 - 18:00
İçeriğin Devamı Aşağıda

İnternet üzerinden yapılan açıklamada, 'Faşizm koşullarında, eylemin ve savaşçılarımızın güvenliği için aldığımız haberleşmeyi en aza indirme ve diğer önlemler nedeniyle bu hata yaşanmıştır' denildi.

DHKP-C, salı akşam Sultanahmet'te gerçekleşen canlı bomba saldırısına ilişkin açıklama yaptı. Emniyeti hedef alan ve bir polisin şehit olduğu saldırıyı daha önce yaptığı açıklamayla üstlenen örgüt, '6 Ocak günü Sultanahmet'teki Turizm Şube Müdürlüğü'ne yönelik eylem örgütümüze ait değildir. Eyleme yönelik yaptığımız üstlenmeyi bu nedenle geri çekiyoruz. Tüm halkımızdan, taraftarlarımızdan özür dileriz' açıklamasını yaptı.

İnternet üzerinden yapılan açıklamada, 'Hata yaptık; çünkü faşizm koşullarında savaşıyoruz. Biz de eylem hazırlığındayız. Sultanahmet'teki eylemle aynı zamanlara denk gelmiştir. Faşizm koşullarında, eylemin ve savaşçılarımızın güvenliği için aldığımız haberleşmeyi en aza indirme ve diğer önlemler nedeniyle bu hata yaşanmıştır. Düzeltir ve tüm halkımızdan özür dileriz' denildi.

T24

Kaynak: http://t24.com.tr/haber/dhkp-c-biz-de...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Anarchy

:DD ulan ülkede sağlam iş yapan yok mk. örgütlerin bile psikolojisi bozuldu

sersefilyus

Zaytung sandım gerçek çıktı vay vay..

Eser İlker

Yazık la kimin örgütüyse.