Görüş Bildir

Devlet Demiryolları’nda 52, Devlet Hava Meydanları’nda 71 Kişi Yükselme Sınavına Girmeden Terfi Etmiş

Anasayfa > Gündem

Devlet Demiryolları’nda 52, Devlet Hava Meydanları’nda da 71 kişi yükselme sınavına girmeden terfi ettirildiği ortaya çıktı. Sayıştay, “Bu mevzuata aykırı” tespitini yaptı.

www.a3haber.com

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, Türkiye'de milyonlarca üniversite mezunu iş ararken, TBMM'ye sunulan Sayıştay raporları ‘Dayısı olanın' kamuda sınavsız biçimde müdürlük koltuğuna oturduğunu ortaya çıkardı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), TCDD Taşımacılık ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde çok sayıda kişi yükselme sınavına girmeden müdür oldu. TCDD Taşımacılık AŞ'de 52 kişi, DHMİ'de 71 kişi sınavsız müdür yapıldı.

CHP Zonguldak Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Deniz Yavuzyılmaz, yapılan usulsüz atamalara büyük tepki gösterdi. Sayıştay raporunu açıklayan Yavuzyılmaz, “Bu dönemde tecrübe, liyakat, başarı ya da sınava gerek yok. İktidara yakınsan müdür de olursun, genel müdür de” diyerek iktidarı sert eleştirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
16
4
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
jamiryuu

Geminin kaptanı sizsiniz, oynayın bakalım denizle istediğiniz gibi sert bir dalgaya denk gelip alabora olacağınız gün yakındır.

hma8641

Bunlara şaşıran var mı hala? Yaptıkları hile hurdaların yanında bunlar devede kulak şeyler...

Resho

İmamlıktan kurum müdürülüğüne geçenleri de bir incelesenize, ha bir de şey var 0 eğitimle sırf 15 Temmuz şehit / gazi yakını olduğu için kamuya alınıp iş yap... Devamını Gör